Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

«Те, що роблять ці діти, – «космос!»

У Києві нагородили наймолодших розробників комп’ютерних ігор — учасників міжнародного конкурсу
13 лютого, 2018 - 10:05

Наприкінці січня четверо українських дітей віком від п’яти до десяти років взяли участь у всесвітній ігровій конференції Casual Connect та конкурсі Indie Prize Kids League International 2018 — він проводиться серед наймолодших гейм-розробників, зібрав понад дві тисячі учасників з усього світу та проходив у Діснейленді в Каліфорнії. Цього року вперше ввели дитячі номінації за кращі ігри у трьох вікових категоріях: 5—6 років, 7—8 років і 9—10 років.

Перед цим наші діти перемогли в українському конкурсі юних програмістів Indie Prize Kids Ukraine, що пройшов у Києві наприкінці жовтня минулого року. У ньому взяли участь понад 50 програмістів. Як розповіли засновники українського конкурсу — представники проекту Kid’IT — іграми, створеними нашими дітьми, на конференції в США захоплювалися як учасники конкурсу, так і члени журі.

«Торік ми заснували першу у світі номінацію для дітей у віці від п’яти до десяти років, і вже цього року наших дітей цієї вікової групи запросили на конференцію до Штатів, — говорить співзасновниця проекту Kid’IT Надія АНДРУЩЕНКО. — Українські діти задали такий рівень у своїх розробках, що американці захоплювалися! Дітей похвалили, потім члени американського журі надіслали фідбек — відгук щодо представлених нашими дітьми ігор. Вони написали, що саме їм сподобалося, на що рекомендують звернути увагу — тобто, дали поради з професійної точки зору в гейм-індустрії».

Організатори конкурсу стверджують, що однією з основних мотивацій створити такі змагання в Україні було бажання, певним чином, кинути дітям виклик. Спочатку — у форматі конкурсу, потім, на міжнародних змаганнях, дати їм відчуття масштабності, показати, що їхня робота цінується, визнається на світовому рівні. Критерії, за якими оцінювали дитячі проекти в США — дизайн, оригінальність і фан-фактор, тобто, те, наскільки гра є захопливою.

«Я вже три роки займаюся створенням ігор, мені це дуже подобається — віддаю їм майже весь час після школи, — зізнається «Дню» 10-річний Арсеній ДОРОШЕНКО, переможець Indie Prize Kids League International. — Моя гра, яку представив у США, — це Аliens Invasion (за правилами ворожі кораблі збивають ті, які належать гравцю. — Авт.). Вже придумав близько 150 ігор. Показую їх батькам, їх виставляють на конкурси. Друзям показую ігри рідше, бо в школу носити комп’ютери не можна».

Батько Арсенія розповів, що вони з дружиною вважають за потрібне розвивати розумові здібності сина. Основне, каже, — треба добре знати математику та мови. Сьогодні Арсеній вже вирішив, що хоче бути програмістом, знає, в якій компанії працюватиме, і навіть знайшов для себе варіанти вакансій у цій компанії.

«Син три роки займається в технічній студії «Винахідник», бере участь в її проектах. Також ми займаємося ментальною арифметикою, шахами, вчимо англійську та японську мови з носіями — на все вистачає часу, — ділиться Володимир ДОРОШЕНКО, батько Арсенія. — У школі син вчиться добре — на 11 і 12, добре йде математика, англійська, також він гарно малює. Причому, самостійно освоїв фотошоп — ніхто цього йому не показував. Дід Мороз приніс Арсенію графічний планшет, я лише встановив програму, а він сам все освоїв: дивився на YouTube ролик і вчився. Цим дітям не потрібен звичайний вчитель, швидше — наставник, бо вони все подивляться в інтернеті. Завдання старшого — тільки направити».

Ініціатори конкурсу розповіли, що у 2018 році розширюватимуться в Україні, є багато запитів з різних міст. У вересні відбудеться черговий міжнародний конкурс, поки не відомо, в якій країні. Тому треба зібрати якомога більше талановитих програмістів з усієї країни.

«Сучасні діти грають у ігри, тобто, споживають цей контент і знають, що це таке — гра. Ми ж розбираємося, з чого побудована гра, чому вона цікава — і вони переключаються від грання до створення гри, — пояснює Надія Андрущенко. — Інколи до нас приходять 5-річні діти й кажуть, що вже мають ідею гри, тобто, розписаний сценарій, розмальованих на папері героїв, і запит такої дитини — зробити це на планшеті. Зараз діти — абсолютно інші, вони розвиваються шаленим темпом. Те, що вони роблять, — це космос!».

Оксана МИКОЛЮК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments