Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Тиха меланхолія

В афіші «Сузір’я» з’явилася вистава для тих, кому добре за...-надцять
9 липня, 2018 - 20:21
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Режисер Ігор Славинський поставив у київській театральній майстерні «Сузір’я» ліричну комедію Річарда Баєра «Змішані почуття» — річ дотепну, смішну, але й печальну, бо вона — про любов «після шістдесяти».

Своєрідної меланхолії додає й те, що тут, поміж інших, грають актори Ігор Щербак та Сергій Бойко, давні друзі Ігоря Славинського по Молодому театру, коли той театр ще звався Молодіжним. Ця славна талановита трійця вже давно не зустрічалася разом у спільній роботі.

Є й ще один особливий момент: Крістіну, головну і єдину жіночу роль, у виставі грає Тетяна Бойко. Ця актриса вже літ десять не виходила на сцену і, звісно, після такої перерви зовсім непросто втримати вагу великої ролі. Партнери це добре розуміють. Скажімо, Сергій Бойко. Цей артист знаменитий тим, що своїми буйними імпровізаціями здатен розхитати човен будь-якого спектаклю. Але цього разу (він грає Германа, жениха Крістіни) Бойко на диво стриманий та зворушливо-обережний — щоб ненароком нічим не зашкодити партнерці. Принаймні так було на прем’єрі. Він дозволяв собі сповна «відірватися» й покуролесити тільки в епізодах з Ігорем Щербаком (Ральф) та Владиславом Дмитренком (Чак). Втім, ця обережність не надто спрощує виставу. Якщо перший акт має трохи наївний вигляд, то другий проведено в необхідному шляхетно-драматичному регістрі...

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ігор Славинський також є автором сценографії, а музичне оформлення вистави  зробив Володимир Борисов.

ДОВІДКА «Дня»

Річард Баєр (1928—2008 рр.) — американський сценарист і драматург. До 1993 року був здебільшого відомий як автор популярних телесеріалів — таких, як «МЕШ», «Зачарований» і «Все в родині». Театральний успіх Баєрк принесла п’єса «Змішані почуття». Крім США (бродвейський Golden Theatre та у  багатьох регіональних театрах), вона також пройшла в Канаді, Австрії, Німеччини, Бельгії, Австралії, а нині з цим твором познайомились кияни.

«Змішані почуття» — це історія про людей третій чверті життя, які втратили свої половинки і наївно намагаються відродити їх одне в одного. Обдурити смерть, любов, повернути собі сім’ю з усіма її милими банальностями, які ми називаємо «сімейними традиціями»... Життя без кохання, неповноцінне.

Він (Герман)— смішний і безглуздий. Вона (Крістіна) — самотня і вірна. Обидва героя немолоді, обидва знають, що таке втрати і дуже потребують любові. І ось Герман приходить до Крістіни, щоб зробити їй... пропозицію руки і серця. Для цього в нього є як мінімум п’ять причин ...

Іван БАБЕНКО
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments