З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

«Їх творчі новації захоплюють»

У Львові триває Міжнародний симпозіум гутного скла
13 жовтня, 2019 - 17:04
Фото «Дню» надали у Львівській національній академії мистецтв.

Програмі заходу цікава й насичена. У ній – наукові сесії та презентації відомих художників скла, критиків, мистецтвознавців з Азербайджану, Білорусі, Ісландії, Китаю, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Росії, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії та Японії.

Гідно представлена на форумі й Україна. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Важливо, що всі події в рамках симпозіуму відкриті, а львів'яни та гості міста мають можливість не лише спостерігати за роботою художників-склярів на гутних печах, а й відвідати виставки, і їх – кілька.  Зокрема, у галереї Львівської національної академії мистецтв, де представили виставковий проєкт «#glassUA».

У показі – експериментальна творчість молодих українських художників Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина та Віктора Мельничука.

Всі вони – випускники кафедри художнього скла ЛНАМ (до речі, єдиної в Україні) й учні скляних справ майстра, засновника симпозіумів гутного скла професора  Андрія Бокотея.

За словами мистецтвознавиці, арт-критикині, президентки Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО Зої Чегусової, великі сподівання вона пов’язує саме з наймолодшою генерацією львівських митців, яка активно завойовує позиції в сучасному мистецтві скла: «Вони намагаються застосовувати в роботі зі склом ще більш нетрадиційні підходи. І їх творчі новації захоплюють, що й демонструє проєкт «#glassUA».

Виставка у галереї ЛНАМ триватиме до 1 листопада.

ХІ Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові розпочався 5 жовтня. Триватиме до 15 жовтня. А участь у цьому ювілейному заході (старт припав на 1989 рік) беруть близько 50 митців з 20 країн. Майстри упродовж 10 днів працюють на гутній печі кафедри художнього скла ЛНАМ, а що саме там напрацювали продемонструють на підсумковій виставці у Національному музеї ім. Андрея Шептицького 14 жовтня.  Також варто прийти до Музею скла у Львові, де кілька днів тому у рамках симпозіуму гутного скла розпочато показ скляних «небесних квітів» авторства світової слави майстра Яна Зорічака. Показ чинний аж до лютого. Встигаєте!

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Рубрика: