Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Одеські волонтери допомагають військовим на кошти, отримані з переробки вторсировини

02 вересня, 12:12

Проект «Перетворюємо сміття на допомогу» діє в Одесі уже півтора року. Раз на два тижні, в неділю, волонтери збираються в центрі міста і приймають від одеситів вторсировину: макулатуру, поліетилен, пластик, скло, батарейки. Потім відвозять сміття до переробних підприємств, а отримані від його здачі кошти переказують відомому в Одесі волонтерові Андрію Танцюрі. Він закуповує ліки для поранених бійців з Одеського військового госпіталю. За час існування ініціативи волонтери провели вже 35 зборів вторсировини. При цьому за 32 збори сміття вдалося зібрати 36 952 гривень.

Ініціативу започаткували сестри Анна і Наталія Михайленко, відомі в Одесі як організаторки низки патріотичних акцій. Крім сестер, у команді проекту працює ще четверо людей. «Цей проект особисто я вважаю дуже корисним. З одного боку, це допомога тим, хто захищає нашу країну на сході України. З іншого боку, це турбота про екологію, нехай і мінімальна. Така допомога дуже потрібна нашій планеті, шкода лише, що не всі це усвідомлюють», — вважає координатор проекту зі збору кришечок Олександра Рутовська.

«Як і багато інших, я завжди обурювався з неможливості організовано та цивілізовано здавати сміття на переробку. Я ніколи не знав, що з цим робити. Лише ставив скляні пляшки біля смітника, щоб вони не загубились і безхатченки їх здали. Рік тому я дізнався про діяльність сестер Михайленко, почав роздільно збирати сміття і намагався агітувати друзів, — розповідає координатор проекту зі збору батарейок Андрій Хоменко. — Тим часом я також дізнався, що в місті працюють пункти збору відпрацьованих батарейок, і почав здавати їх туди. Розповів дівчатам, і вони також почали збирати батарейки. Але їх виявилось так багато, що я вирішив сам займатися збором та відправкою. Відкрив пунктик збору батарейок в Одеській державній будівельній академії. За весь час ми зібрали й відправили на зберігання до Львова понад 200 кг батарейок та акумуляторів».

За словами Анни Михайленко, до проекту долучилося вже понад сотню одеситів. Під час одного збору вторсировину приносять приблизно 15 — 20 людей. Частина привозить відсортоване сміття регулярно, а хтось долучається до проекту вперше. «На мою думку, свідомість одеситів таки змінюється, і багато хто почав розуміти екологічні проблеми», — вважає Анна Михайленко. Натомість Андрій Хоменко налаштований не так оптимістично. Волонтер згадує, як у його під’їзді двічі псували пункт прийому батарейок.

Організатори акції мріють збирати в одеситів вторсировину і в інших районах міста, проте зараз для цього не вистачає ресурсів.

Продовження теми:

«Зелена» мода у Вінниці

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати