Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Операція "Наступник" почалася 20 років тому...

9 серпня, 2019 - 17:45
ФОТО YAKOVENKOIGOR.BLOGSPOT.COM

«Рівно за рік будуть президентські вибори. І зараз я вирішив назвати людину, яка, на мою думку, здатна консолідувати суспільство, спираючись на найширші політичні сили, забезпечити продовження реформ в Росії. Він зможе згуртувати навколо себе тих, які в новому ХХI столітті мають оновлювати велику Росію. Це - секретар Ради безпеки, директор ФСБ - Володимир Володимирович Путін». Цими словами в своєму телезверненні, яке прозвучало 20 років тому, 9 серпня 1999 року, перший президент Росії Борис Єльцин відкрив дорогу фашистському режиму в своїй країні.

Борис Єльцин дбав про безпеку своєї сім'ї, а разом і «Сім'ї» в більш широкому сенсі слова, оскільки ці дві безпеки не могли існувати окремо. Наслідків свого кроку від не передбачав, не хотів бачити очевидне, як і інші, навіть більш освічені люди.

Операція «наступник» була проведена з розмахом. Єльцин старанно готував світових лідерів до «правильного» сприйняття їх нового «партнера». З бесіди Бориса Єльцина з Біллом Клінтоном у вересні 1999 року: «... Нарешті, я натрапив на нього, на Путіна, і вивчив його біографію, його інтереси, його знайомих і т.п. Я зрозумів, що він надійна людина, добре розбирається в тому, що знаходиться в його сфері відповідальності. У той же час він грунтовний і сильний, дуже товариський і може легко входити в контакт з потенційними партнерами... У нього є внутрішній стрижень. Він є сильним внутрішньо. І я зроблю все можливе для його перемоги - законним шляхом, зрозуміло. І він переможе. Ви будете вести справи разом. Він продовжить лінію Єльцина, орієнтовану на демократію і розширення контактів Росії. У нього є енергія і мізки, щоб домогтися успіхів у цьому». Кінець цитати.

У Росії спецоперація «Наступник» відразу ж була передана в надійні чекістські руки. Були підірвані житлові будинки в Буйнакську, Москві, Волгограді, загинуло понад 300 осіб. Іншим, ще не підірваним росіянам, дуже сподобалася путінська обіцянка мочити терористів у сортирі і вони обрали його своїм президентом.

Ставши президентом, Путін насамперед знищив НТВ. Спецоперація по вбивству головного непідконтрольного Кремлю телеканалу країни почалася через 4 дні після вступу Путіна на посаду глави держави. В країні вимкнули світло і звук. Почався путінізм.

Сьогодні можна підвести короткі проміжні підсумки путінського 20-річчя.

Демократія, свобода і права людини

Путін прийняв Росію з вкрай недосконалою, вельми нестійкою, але, тим не менш, існуючою демократичною системою, в якій не було державної цензури, на федеральних каналах був плюралізм думок. Держава була федеративною, голов суб'єктів федерації обирали громадяни, регіони були представлені в Раді Федерації, в Державній думі були представлені люди різних політичних поглядів, в тому числі і опозиція. Кремль не проводив політику політичних репресій, і в країні не було страху перед верховною владою, не було культу особи президента, якого цілком відкрито і безкарно можна було критикувати.

За 20 років путінізму в Росію повернулася державна цензура. Проведена повна зачистка медійного та політичного полів. Ліквідовані всі значущі незалежні засоби масової інформації. Вбито понад 150 журналістів і кілька політичних супротивників Путіна, в тому числі Сергія Ющенкова і Бориса Нємцова.

Ліквідовано федеративний устрій Росії: спочатку були скасовані вибори голов регіонів, потім вони були перетворені на фікцію, Рада Федерації перетворена на збори призначених маріонеток. Державна дума стала спочатку «не місцем для дискусій», а потім «шаленим принтером», який штампує репресивні закони зі швидкістю автомата Калашникова.

Ліквідовано свободу зібрань. Вибори до органів влади перетворені в фейк, фарс і клоунаду. Фактично скасоване право громадян на референдум. Судова влада стала придатком влади виконавчої. Створена потужна репресивна машина, націлена на узурпацію влади і її утримання. Чисельність «Росгвардіі» та інших структур, призначених для війни з власним народом, перевищила чисельність армії.

Телебачення і інші державні і підконтрольні Кремлю ЗМІ перетворені в машину з виробництва ненависті до інших країн і народів і до внутрішньої опозиції, машину, яка за своєю потужністю,іза винахідливостю і ефективності істотно перевершує пропагандистські машини, створені в СРСР і нацистській Німеччині.

На місці громадянського суспільства створені квазідержавні структури у вигляді «громадських палат», «громадських рад» при різних органах влади і т.д.

В ході репресій в Росії з'явилися політичні в'язні, визнані міжнародними правозахисними організаціями в'язнями совісті. У країні фактично скасовано Конституцію і встановлений автократичний режим фашистського типу.

Соціальні права

Росія при Єльцині була соціальною державою, як того вимагала Конституція. При Путіні ця відсутність соціальної держави була закріплена в декількох законах. Спочатку в ФЗ № 122 про позбавлення громадян соціальних пільг, потім в т.зв. пенсійній реформі, що вкрала у громадян Росії пенсії. Про статтю 7 Конституції РФ, яка закріплює статус Росії як соціальної держави, треба забути. Як, втім, і про більшість статей Конституції РФ, фактично скасованої путінським режимом.

Корупція і нерівність

В індексі сприйняття корупції «Трансперенсі інтернешнл» за 2018 рік Росія зайняла 138 місце з 180 країн, вона є позаду практично всіх країн колишнього СРСР. Зате за кількістю доларових мільярдерів путінська Росія обганяє більш багаті країни. У 2019 році в путінській Росії було 96 доларових мільярдерів, що набагато більше, ніж в таких багатих країнах як Великобританія (54 мільярдера), Франція (38 мільярдерів) або Японія (33 мільярдера). І це в країні, де навіть за офіційними даними, понад 20 мільйонів жебраків.

Міжнародні дослідницькі центри визнають путінську Росію країною з найбільш несправедливим розподілом національного доходу. У 2018 році фахівці Credit Suisse присудили Росії перше місце в рейтингу найбільш нерівномірних економік світу. За їх підрахунками, 1% населення РФ володіє 74,5% добробуту країни. На другому місці була Індія, де в руках 1% жителів перебувало 58,4% багатства країни, на третьому Таїланд - 58%.

Місце путінської Росії в світі

Путін прийняв Росію повноправним членом міжнародного співтовариства, членом провідних демократій світу G8. Росія при Єльцині вела ганебну Чеченську війну, але це було, нехай формально, але з точки зору міжнародного права все-таки внутрішньою справою Росії. При Путіні Росія стала вигнанцем, який демонстративно порушує міжнародне право, агресором, що вторгається на територію інших країн. Спочатку в 2008 році в Грузії, відторгнувши від неї Абхазію і Південну Осетію, потім в 2014 в Україну, окупувавши Крим і Донбас, і в 2015 році в Сирію, де здійснює геноцид сирійського народу. При Путіні Росію вигнали з G8, потім з ПАРЄ і тільки масштабна спецоперація з підкупу європейських політичних еліт дозволила російській делегації повернутися в парламентську асамблею.

Путінська Росія стала міжнародним вигнанцем, що підтримує диктаторські режими і терористів по всьому світу, і разом з ними представляє найбільшу загрозу людству за весь час його існування. Ех, Борис Миколайович, Борис Миколайович, що ж ви наробили ...

Ігор Яковенко

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ