Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

У Чернівцях вийшло раритетне нотне видання «Пісенна Шевченкіана»

16 січня, 2014 - 17:15

Видавництво «Букрек» на замовлення Держкомтелерадіо (за програмою «Українська книга») випустило раритетне нотне видання «Пісенна шевченкіана», упорядковане письменницею Оксаною Івасюк, а передмову написала  поетеса і прозаїк Софія Майданська.

Ця ошатна книжка, приурочена видавцями до святкування 200-річного ювілею від дня народження видатного українського поета і художника, нараховує понад триста сторінок, на яких видрукувано не лише ноти мелодій до відомих віршів Великого Кобзаря. У ній також вміщено фотопортрети і короткі біографічні дані про українських композиторів, котрі впродовж останніх двох століть переклали на музику слова Тараса Шевченка. Серед них: Гордій Гладкий, Сидір Воробкевич, Борис Підгорецький, Данило Роздольський, Денис Січинський, Яків Степовий, Данило Крижанівський, Василь Барвінський, Віктор Косенко, Філарет Колесса, Микола Лисенко, Анатолій Кос-Анатольський, Борис Лятошинський, Станіслав Людкевич. До речі, трьох останніх із цієї когорти творців величної музики свого часу було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка. Нагадаємо,  Анатолій Кос-Анатольський написав музику до вірша «Учітеся, брати мої», Станіслав Людкевич — до «Заповіту», а Борис Лятошинський у парі з Євгеном Фоміним присвятили Тарасу Шевченку літературно-музичний твір «Чернеча гора».

«Пісня була для Кобзаря своєрідною медитацією, сутністю самозаглиблення і водночас тонкою аріадниною ниткою, що легко виводила його до людських сердець. Чи не найчастіше у спогадах про Т. Шевченка згадують його спів, його надзвичайно проникливий м’який тенор», пише у вступній статті «Шевченко і музика» Софія МАЙДАНСЬКА.

Зауважимо, що збірка «Пісенна шевченкіана» складається з таких розділів: «Пісня на слова Т. Шевченка для голосу» (представлено 21 літературно-музичний твір), «Хорові твори на слова Т. Шевченка (28 літературно-музичних творів), а також розділ «Твори, присвячені Т. Шевченку». Загалом на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка, як стверджують творці книжки, в усі часи створено понад 250 творів різних музичних форм, авторами яких є понад 120 композиторів.

Нотне видання розраховано на учнів музичних шкіл, студентів консерваторій, викладачів, співаків, музикантів, а також для хорових колективів України та зарубіжжя, повідомляє Тарас ГОЛОВКО.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments