Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

«Безкрилі й крилаті»

Життя Олеся Гончара, розказане мовою документів
27 квітня, 2018 - 10:26
НАДАНО ЦЕНТРАЛЬНИМ ДЕРЖАВНИМ АРХІВОМ-МУЗЕЄМ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ

На території Національного заповідника «Софія Київська» з’явився ще один собор. Щоправда, літературний. До 100-річчя від дня народження Олеся Гончара та 50-річчя публікації його роману «Собор» у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відкрилася міжархівна документально-художня виставка «Собор душі».

Це розповідь про життя письменника мовою документів. На виставці можна побачити запис з Покровської церкви с. Кам’янка про народження Олеся Гончара, листування письменника, рукописи та багато іншого. Окреме місце посідають документи, що стосуються непростої долі роману «Собор», — протоколи партійних зборів із різних областей, спецповідомлення Управління КДБ при Раді Міністрів УРСР. Частина матеріалів була надана архівними установами, а інша — родиною Олеся Гончара.

Крім того, відвідувачі зможуть побачити книжки онуки письменника Лесі Гончар та її чоловіка Руслана Найди (він, до речі, представить на виставці й свої графічні та скульптурні роботи). У поєднанні з фотографіями виставка дає змогу краще зрозуміти, яким був шлях Олеся Гончара, і глибше осмислити слова письменника: «Серед тих, хто пішки ходять, теж люди різні є: і безкрилі, й крилаті».

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments