Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Iніціативність винагороджується

Анетта АНТОНЕНКО отримала звання Кавалера Ордена мистецтв та літератури
26 вересня, 2019 - 15:33
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Це одна з найголовніших відзнак з-поміж чотирьох міністерських орденів Французької Республіки. Рішенням міністра культури Франції її надають особам, які відзначилися своїми досягненнями в художній чи літературній галузі або внеском, що вони здійснили в поширення мистецтва та літератури у Франції і світі. Цьогоріч нагороду отримала українська видавчиня Анетта АНТОНЕНКО.

«Моя любов до Франції почалася ледь не з пелюшок. І все завдяки моєму батькові, який назвав мене французьким іменем (вплив незабутнього Ромена Роллана «Зачарована душа»). Мій тато обожнював книжки і навчив мене читати, коли я мала три роки. Старт він мені задав високий, і, гадаю, що його сподівання я здійсню усі», — поділилася Анетта Антоненко у фейсбуці.

Тепер, заснувавши видавництво, Анетта Антоненко відкриває літературу, зокрема Франції, іншим українцям. «Ось як до мене «прийшов» Ерік-Емманюель Шмітт, — розповідає в одному з інтерв’ю Анетта Антоненко. — Одна телефонна розмова з секретарем Посольства Франції Оленою Саїною і всього два-три речення про книжку (2004 рік, коли Шмітт ще був зовсім не такий відомий, і не тільки у нас, а й у Франції). Розмова була дуже емоційною. Рішення було таке ж емоційне і миттєве: «А спробуємо!» Ішлося про «Оскара і Рожеву Пані». І зараз вже вийде друком шоста книжка Шмітта. Його читають в Україні і знають». Так завдяки ініціативності Анетти Антоненко для українців відкрився не один автор.

Кавалерами Ордена мистецтв та літератури також є: Рей Бредбері, Вацлав Гавел, Ален Делон, Умберто Еко, Шон Коннері, Серж Лифар та ін.

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: