Почувати себе людиною, почувати себе тим, як ще колись казали, першим творінням Найбільшого Творця, почувати себе свідомим у всіх своїх вчинках та поступованнях — ось основна заповідь людини-европейця.
Улас Самчук, український письменник, журналіст і публіцист, редактор

«Мандрівний клубочок»

До ювілею вийде нон-фікшн книжка про Лесю Українку
12 лютого, 2021 - 11:17

«Леся. Мандрівний клубочок» — таку назву має науково-популярна книжка Наталки Малетич, яка допоможе насамперед підліткам (але буде цікава й дорослим) дізнатися більше  про видатну письменницю. «Ми щодня зустрічаємо Лесю Українку в пам’ятниках і назвах вулиць, на купюрах і в шкільних кабінетах. Але яким щодня бачила світ сама Леся? Жива людина, а не офіційний портрет. Що вона любила, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила? Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання, нехіть до публічних виступів і далекі мандри — певно, кожен знайде щось спільне з Лесею, яка називала себе boule vagabonde — «мандрівний клубочок», — зазначають у видавничо-освітньому проєкті «Портал», де і вийде друком книга.

Також до 150-річчя від дня народження письменниці «Портал» запустив у соцмережах флешмоб та заохочує українців ділитися фотографіями з місць, де бувала Леся Українка.

Газета: