Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

Новий щабель української літератури

Книжку Гульнари Бекірової видано французькою
22 березня, 2018 - 16:34

«Отже, Паризький книжковий салон завершено. Для мене як для автора — це ціла віха. Вперше книжка кримськотатарського історика про боротьбу його народу побачила світ французькою мовою», — поділилася у Facebook історик кримських татар, член українського ПЕН-клубу Гульнара БЕКІРОВА. Ідеться про книжку авторки «Півстоліття опору: кримські татари від вигнання до повернення (1941—1991 роки). Нарис політичної історії».

Великою мірою перекладне видання було створено завдяки праці Ірини Дмитришин. Тільки вона, за словами Гульнари Бекірової, здатна за два місяці перекласти складний і великий за обсягом текст французькою мовою, відредагувати його й видати.

Ця подія важлива не тільки для авторки та кримськотатарського народу — її можна назвати новим щаблем для української літератури загалом. Оскільки це сигнал, що поступово ми справді демонструємо світу, що таке українська «єдність у різноманітті», де голос кожного, незалежно від національності, буде почутий.

Марія ЧАДЮК
Газета: