Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

«Шість веслярів сидять на веслах…»

Днями у центральній міській бібліотеці Дніпра пройшла презентація 15-го випуску міжнародного літературно-художнього альманаху «Форум»
16 січня, 2019 - 13:19

Цей свого роду ювілейний випуск вийшов у світ на десятому році існування видання. За цей час авторське коло і географія дописувачів «Форуму» розширились від місцевого до міжнародного рівня. Власне це й демонструє черговий випуск альманаху, у якому крім відомих і не зовсім авторів з Дніпра та Дніпропетровської області представлена творчість майстрів пера з Києва, Харкова, Вінниці, Запоріжжя, Житомира, Чернігова, Соледара (Донецької області), а також з близького і далекого зарубіжжя – Білорусі, Польщі, Ізраїлю та США.

Ювілейний випуск «Форуму» представляє член редколегії Олена Швець-Васіна

Випуск відкривається пам’ятною публікацією «Замордований у таборах, але незламний», присвяченою 80-річчю Василя Стуса. У поетичному розділі твори знаних дніпровських поетів старшого покоління – Сергія Бурлакова, який відзначив своє 80-річчя минулого року, і Миколи Миколаєнка, котрий святкуватиме 100-річний ювілей у році нинішньому. Представлені й поети молодших поколінь – дніпровці Олександр Твердохліб, Людмила Некрасовська, Олена Швець-Васіна, харків’янин Сергій Шелковий, житомирянин Олег Озарянин, чернігівець Сергій Дзюба, вінничанка Наталія Федько, криворіжці Інна Доленник і Володимир Стецюк та інші автори.

Значне місце у випуску відведено прозі. До розділу ввійшли прозові твори Олександра Кутняка, Оксани Маковець, Світлани Михайлової, Тетяни Вечірко, Тетяни Валової та низки інших авторів. З гумористичними творами виступили в альманасі Володимир Рудов, Євген Княжинський, Володимир Ринденко, Світлана Поливода та Сергій Шугуров. Твори для дітей запропонували виданню Юрій Гашинов, Наталія Деркач, Юрій Ключ, Світлана Поливода. Традиційно в альманасі присутні також переклади і публіцистика, є незмінні рубрики «Проба пера», «Літературна вікторина» та інші цікавинки.

Літературні пародії від Володимира Рудова

Наперекір не зовсім сприятливим сучасним умовам, команда «Форуму» – шеф-редактор Олександр Кутняк і члени редколегії Тетяна Валова, Юрій Гашинов, Людмила Некрасовська, Світлана Поливода та Олена Швець-Васіна – працює виключно на волонтерських засадах. І видання якимось дивом вже десять років поспіль усе ж таки тримається на плаву. Напевно тому, що, за словами Олександра Кутняка, «шість веслярів сидять на веслах і, всупереч усім вітрам, не лише тримають корабель на плаву, але й направляють його вперед». Тож хочеться побажати «Форуму» попутного вітру і щасливого плавання в літературному морі буремного сьогодення.

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, Кривий Ріг; фото автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ