Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Українці – серед найкращих

У почесному списку Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) — троє українців
12 січня, 2018 - 12:18

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги — це неприбуткова організація, зареєстрована в Цюриху. Серед її засновників — німецький письменник Еріх Кестнер, шведська авторка Астрід Ліндгрен та інші. Мета IBBY — сприяти міжнародному порозумінню за допомогою книжок для дітей, підтримувати тих, хто вже працює у сфері дитячої літератури.

Однією з ініціатив для досягнення цієї мети є почесний список IBBY. Його Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги формує кожні два роки й відзначає в ньому найкращих письменників, художників та перекладачів. У цьогорічному наша країна має представників у кожній із «номінацій».

Серед письменників можна побачити ім’я Володимира Рутківського та його твір «Гості на мітлі». У списку художників — Владислав Єрко (ілюстрації до книжки «Маленький принц» — на фото). Також було відзначено майстерність Галини Кирпи — за переклад повісті Ульфа Старка «Диваки і зануди».

Така кількість українців — неабияке досягнення. Минулого разу в почесному списку IBBY Україна зовсім не була представлена. У попередні ж роки лише одному українцю таки вдалося потрапити в добірку найкращих книжок IBBY. Будемо сподіватися, що ця перемога стане символом ренесансу української дитячої літератури і нового етапу її розвитку.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments