Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Яким буде «Чорний ворон»?

З’явився перший тизер історичної драми
7 червня, 2019 - 10:59

Приємно, що поступово в українській культурі література й кінематограф співпрацюють, обмінюючись ідеями і надаючи їм нового втілення.

Зокрема, роман Василя Шкляра «Чорний ворон», який був кілька разів перевиданий в Україні, став переможцем кількох конкурсів, наприклад Ліги українських меценатів у номінації «Найкращий історичний роман» та «Книги року-2009», перекладений англійською, словацькою, португальською, — тепер можна не тільки прочитати, а й побачити.

Повна версія фільму (режисер — Тарас Ткаченко) має незабаром з’явитися в кінотеатрах, а поки що можна подивитися перший тизер на Youtube-каналі Державного агентства України з питань кіно. «Історія стрічки охоплює одну з найдраматичніших сторінок історії нашої країни, показує приклад нескореності й мужньої боротьби за волю та незалежність рідної землі. Це один із найбільш довгожданих у прокаті фільмів цього року, і я радий, що вже невдовзі картина дістанеться до широких екранів», — зазначив голова Держкіно Пилип ІЛЛЄНКО.

Сподіваємося, що найближчим часом будуть екранізовані й інші, не менш важливі для української історії сторінки.

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ