Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Футурологія прикиду

25 квітня, 2018 - 10:29

Як це добре — вдягти новий костюм.

Костюм, щоправда, зобов’язує.  Ти в ньому гарний, але боргуєш йому поставу, ходу, зачіску. Виходить цілий спектакль. Потрібні певні й різноспрямовані зусилля.

Таким чином, костюм перетворюється на щось на кшталт психофізіологічного тренажера.  Накачуєш у ньому свій соціальний статус. Статус, як ті м’язи, вже в тебе і так є. Але можна зробити його опуклішим, рельєфнішим. Тобто вдягнути костюм.

При диктатурі  і костюм, і м’язи — справа державна. Костюм — то уніформа правлячої верхівки. Різні хунти й політбюро носять ці поховальні пари й трійки як  уніформу; таке враження, що вони й сплять у них, не знімаючи. А м’язами хизуються спортсмени, що всі свої перемоги присвячують, звісно, любим вождям.

Ось диктатура впала, й раптом костюми та м’язи стали справою суто приватною.

Нудна фізкультура перетворюється на фітнес, за який навіть платяться гроші, а костюми вдягають інтелектуали, які є опозиційним прошарком при будь-якому режимі — (ліричний відступ) вдягають, наприклад, аби вручити нагороди іншим інтелектуалам на церемонії, профінансованій колишнім комсомольсько-регіональним функціонером (кінець відступу). 

Тут ще цікавіша колізія.

Ретельний добір одягу. Позування перед дзеркалом. Панове метросексуали, помішані на своїй зовнішності. Мачо-бодібілдери, величезні серйозні суб’єкти, що роблять ще й епіляцію і наносять на свої гори м’язів тональні креми перед кожним виступом.

Це все, з традиційно-патріархального погляду, суто жіночі ритуали краси; намагання перетворити власне тіло на об’єкт мистецтва. Мистецтво ж у свою чергу не визнає кордонів, у тому числі між статями.

Тож так і виходить, що гарний або ексцентричний костюм, незвичайна зачіска чи рельєфні руки-ноги-спини, інші подібні забаганки є точками, що утворюють довжелезні лінії звільнення, що обов’язково перетнуться колись.

І тоді жінки і чоловіки зіллються в одне безумовне плем’я.

От буде щастя.

Не жартую.

Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments