Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

Народження тиранії

8 лютого, 2018 - 14:12

Пісістрат попросив у афінської ради воїнів для захисту і завдяки купці озброєних людей захопив владу і  став тираном. Солона, який  намагався завадити злочинному наміру, оголосили божевільним і прогнали з міста. Висновок з цієї дуже давньої історії : влада, яка захищається від власного народу військом, злочинна і нелегітимна, бо захищає зброєю себе, а не народ, який її обрав хай навіть демократичним шляхом. Народ оплачує власних убивць.

Ще під час Помаранчевої революції демонстранти вигукували гасло:»Міліця з народом!» і пригощали  беркутівців,чи хто там стояв перед Адміністрацією президента, канапками. Чим закінчилось протистояння на Грушевського у 2014році, ми знаємо. І як теперішні очільники вивозили вбивць з України,замість того,щоб арештувати .Нам, громадянам, видається це абсурдним,однак так було завжди: пси режиму, тобто силові структури, ніколи не переходять на бік народу.Поліція , спецназ, охорона від однієї влади    переходить до рук іншої,бо має відповідний вишкіл і готова служити кожному, хто їй платить. У нас величезна армія силовиків, яку ми годуємо, і яка   більш нічого робити не вміє. Звільнити їх можна, але вони не підуть працювати на завод, а почнуть захищати багатих, які їм платитимуть. Вже зараз ми маємо приватні армії. Однак, якщо позбавити джерела фінансування ці армії .вони зникнуть. Олігархат – це корінь зла,з якого проростає тиранія. Державні і силові структури є репресивними органами,завдання яких полягає у тому, щоб  забезпечувати потрібний результат на виборах, відбирати бізнес, знищувати малий і середній бізнес, прикривати резонансні злочини і усувати  активістів, які можуть стати загрозою режиму. Оскільки народ зубожів,то бажаючих  це робити, не бракуватиме. Але на  відміну від військових, вони не мають честі і ніколи не віддадуть життя за свого господаря .У них нема ворогів, а лише мішені, в які треба поцілити і отримати га це винагороду.

Революціонери в Російській імперії ніколи не довіряли жандармам. У Речі Посполитій  кожен  магнат утримував військо, яке захищало його статки від інших магнатів і бунтівливої черні. Коли було потрібно, посилав те військо на війну з турками чи москвинами. Почуття державності слабло і це призвело до зруйнування держави. У нас кожен чиновник, якому місце на нарах, а це стосується практично всіх чиновників вищої чи середньої ланки, може попросити державну охорону, як це зробив Пісістрат, хоча цілком здатний фінансово найняти собі її сам. У нас фактично не існує програми захисту свідків. Поліція не реагує на ті тушок та інші нелегальні структури, які залякують і калічать тих, хто вимагає, аби держава захищала своїх громадян, бо це її найважливіший обов’язок.

А оскільки приватні армії зростають,ми маємо в державі олігархічно-чиновницьку тиранію, яка себе вповні проявить на виборах,бо корупція у нас озброєна навіть на рівні голів сільських рад. Ситуація буде тільки погіршуватись і це зруйнує державу і зробить Україну слабкою перед сусідами. Мрія про когось,на кшталт тирана Сталіна чи Піночета, які наведуть в країні порядок,неприйнятна,бо обернеться у разі здійснення  катастрофою із тотальним контролем. Псів режиму стане ще більше і вони будуть ще лютіші. І з того самого пекельного казана.

Протистояти теперішнім і майбутнім викликам здатне лише сильне і згуртоване громадянське суспільство, яке може висунути очільників,що жодним чином не заплямовані владою і  які не матимуть права контролювати силові структури. Народ сам обиратиме суддів,прокурорів і шерифів.

Антисфен казав,що держава, яка не робить різниці між добрими і лихими,приречена на руйнування. Читати античних філософів зараз набагато корисніше,ніж сучасних політологів та журналістів,бо вони служили істині,а не тиранам.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments