Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

Артикуляції на тему окупації

12 січня, 2018 - 11:29

Більшовики окупували Україну і звідти пішли всі наші біди, вказали нам з політбюро Інституту національної пам'яті. Революційну ідею зверху підтримали помірковані і радикальні низи. Одні сказали беззастережне «Так!», інші з уточненням, мовляв, україномовні були не тільки в нашому таборі. Але загалом народ підтримав нісенітницю чергового єдино правильного вчення. Суто для формалізації великого історичного відкриття і особисто для себе хотілося б прояснити деякі деталі. Чи правда, що до більшовицької окупації була ще царська, яка охопила не тільки нас, а й Польщу з Фінляндією? Чи правильно я розумію, що територія УНР - це і є окупована земля, тобто без Одеській області, Криму тощо. Або ми говоримо про окупацію автономної України гетьмана Скоропадського, де була ще й Кубань у нашому розпорядженні? Можливо, йдеться про ЗУНР і Директорію, у яких теж були кордони, які НЕ збігаються з нинішніми часами? Коротше, які саме області нашої достойної країни вважати окупованими в далекому минулому?

По-друге, чи правильно, що політика українізації 20-х років проводилася окупаційними військами і гасло «Геть від Москви» було висунуте колабораціоністами з більшовицькою середовища? А українська червона армія тих же 20-х насправді не українська. І взагалі, що все побудоване і зроблене нами і нашими предками в період 1922- 1991 років - це справа рук інтернованих і підневільних людей? Якщо так, то я пішов каятися і просити пощади у визволителів. Або скажу, як моя бабуся: примусь дурня Богу молитися, він лоба розіб'є.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments