Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Через Крим на Гаагу транзитом

15 листопада, 2016 - 17:31
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного військового конфлікту. Це означає, що ніякого референдуму і "волі народу Криму" не було. А був початок війни між Україною і Росією, яка перекинулася й на Донбас. У щорічному звіті попереднього розслідування прокурора суду Фату Бенсуда, який був опублікований 14 листопада, зазначається: "Наявна інформація свідчить про те, що ситуація в межах території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією". "Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого 2014 року, коли Російська федерація розгорнула особовий склад своїх збройних сил, щоб отримати контроль над частинами території України без згоди українського уряду", - наполягає прокурор. "Для цілей Римського статуту збройний конфлікт може носити міжнародний характер, якщо одна або кілька держав повністю або частково захоплює територію іншої держави, зустрічає або не зустрічає окупація збройний опір", - підкреслюється в рішенні суду.

Таким чином, люди, які брали участь в анексії українського півострова одного разу постануть перед міжнародним судом. Якщо доживуть, звичайно ж. Але головне, Крим рано чи пізно повернеться Україні. Тому що за будь-яким зазначеним судом фактом злочину завжди настає відновлення порушених прав.

Рішення Гаазького трибуналу означає, що все, що сьогодні відбувається в Криму: викрадення людей, арешти, етнічні та релігійні переслідування, визнання представницького органу влади корінного народу екстремістською організацією, насильницька паспортизація, масові звільнення, використання кримських баз і українських громадян, призваних на території півострова до військової операції в Сирії - все це військові злочини. Будь-які спроби закрити на це очі є нічим іншим як пособництвом злочинцеві.

Вони ще сподіваються на "конструктивні переговори щодо України"? Розраховують поміняти Крим на Донбас, Донбас на Україну, Україну на Сирію? Чекають від "друга Дональда" пропозицій щодо розділу світу? Смішні. Тут одним розчерком пера, правильніше рішенням суду, Ялта 2.0 змінилася на Гаагу. З чим нас усіх і вітаю.

Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments