Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Чорна п'ятниця для України

26 листопада, 2016 - 15:45

Минула п'ятниця стала днем приниження України і українців. По всіх каналах транслювали кремлівську лялькову виставу.

У першому акті під назвою «Нездійснений допит Януковича» кривавий диктатор посміхався зі сцени Ростовського суду, а українська влада прилюдно корчилася в конвульсіях, намагаючись не допустити його відкритого допиту.

Розповіді про те, що молодняк з «Правого сектора» і «Автомайдану» чисельністю в двадцять осіб не дозволив доставити беркутівців у Святошинський суд, виглядали і зовсім непристойно.

Хотілося б вірити, що ті, хто «блокували» Лук'янівське СІЗО, стояли там через наївність і політичну недосвідченість, але не можна ж всю країну вважати ідіотами.

Порошенко і Яценюк, які організували цю «блокаду», панічно боялися, що Янукович у суді під присягою їх здасть. Розповість, як вони наввипередки бігали, пропонуючи себе на місце Азарова, як і на яких умовах за спиною Майдану підписували «мирну угоду», що подовжувала правління Януковича, так само як і про інший «інтим», про який їм не дуже хочеться чути.

Другий акт цієї вистави - прес-конференція злочинця Януковича - виглядав зовсім вже розв'язно. Недорікуваті міркування «пахана»-втікача були посилені виступом колишнього командувача внутрішніх військ Шуляка - того самого генерала Шуляка, за командою якого ще вранці 14 лютого з першого під'їзду будівлі Кабміну висунувся і зайняв позиції на Європейській площі загін снайперів спецназу внутрішніх військ, який отримав бойові патрони і команду стріляти на поразку.

Кремль і Банкова готуються до третього акту вистави.

Країна, судячи з соціологічних опитувань і діалогів у громадському транспорті, готується проводжати акторів свистом. Причому всю трупу і назавжди.

Андрій СЕНЧЕНКО, член штабу Майдану, комендант "Жовтневого палацу"

Джерело: UAINFO

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ