Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чи випадкова смерть одеського «торговця смертю»?

10 жовтня, 12:16

Як казали у війну, «чим глибше в ліс – тим товстіші партизани». Українське буття не втомлюється «радувати» сподіваними несподіванками та цілком прогнозованими, проте все одно неочікуваними подіями. От і зараз: мас-медіа рознесли вістку, що знаний одеський бізнесмен Борис Коган, який розбагатів на торгових операціях зі зброєю, раптово помер через проблеми з серцем 5 (за іншими даними – 6) жовтня у своєму будинку.

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що підприємець володів двома великими бізнес-центрами в Одесі (так званими «Морськими бізнес-центрами на Польському спуску»), популярним нічним клубом, землею у прибережній частині міста і судноплавною компанією Kaalbye Shipping. Газета «Думська», у свою чергу, пише, що Коган був міноритарним акціонером і членом правління компанії «РТ-Логістика», 51% акцій якої належить російській державі. Компанія входить до складу консорціуму «Ростех», що займається розробкою, виробництвом і експортом промислової продукції цивільного та військового призначення. Консорціум очолює друг Путіна Сергій Чемезов. «РТ-Логістика» відповідає в групі за транспортний напрям. Крім того, Коган вважався власником океанської яхти Lady K, яку він купив у спадкоємців опального російського олігарха Бориса Березовського. Формально яхта належить якомусь громадянину Хорватії, однак на Когана як на власника судна вказує авторитетний ресурс SuperYachtFan; комерсант начебто придбав яхту за 5 млн. доларів. Яхту часто бачать на Одеському морвокзалі. Останній раз судно зайшло в Одеський порт 3 жовтня.

А ще Коган деякий час володів апартаментами в нью-йоркському хмарочосі Trump Tower. Він продав квартиру за 2 млн. доларів відразу після інавгурації нинішнього американського президента.

Ось така цікава була людина, яка раптово померла через серцевий напад.

І тут одразу постає сила-силенна питань.

Найперше – громадянином якої держави (а, найшвидше. яких держав) був одеський мільйонер? Бо ж дуже сумнівно, що доступ до компанії, яка торгує, в числі іншого, зброєю і контролюється російською державою, міг би мати негромадянин Росії. З іншого боку, щоб так гарно почуватися в Одесі й пережити там катаклізми останніх років, слід було б мати ще й українське громадянство, чи не так? Ну, а на додачу (щоби було, куди втекти у разі потреби) – ще кілька інших громадянств…

Другим – за черговістю, але не за значущістю – можна поставити питання, чи знали спецслужби України про вельми специфічну діяльність Бориса Когана, причому прямо «вписану» у відповідну діяльність Російської Федерації на міжнародній арені, що й під патронатом особистого друга Путіна? А якщо знали, то чого не реагували? Адже, знаючи бодай у загальних рисах, кому Кремль продає зброю, апріорі можна впевненого заявити: у ряду випадків ця торгівля шкодить національним інтересам України. І взагалі: Росія, здається, є агресором, який анексував Крим і вдерся на Донбас, а тут в Одесі спокійно живе один із російських «торговців смертю».

Поставмо навздогін ще одне питання: а чи випадковою є ця смерть «торговця смертю» - саме зараз, коли він, потрапивши до «правильних» рук (далеко не обов’язково українських), міг би розповісти чимало цікавого не лише про ситуацію з поширенням російської зброї у світі (адже він був одним із кураторів транспортного напряму), а й про плани команди Путіна? Бо ж іще у 1950-ті Луб’янка мала досконалі засоби вбивства, які імітували симптоми «смерті від серцевого нападу» - згадаймо лише, що сталося з Левом Ребетом і Степаном Бандерою. Ну, а далі ці засоби тільки вдосконалювалися…

Думаю, у тих, хто прочитав чи почув вістку про смерть цього неординарного персонажа, виникнуть й інші питання.

Я ж хочу зауважити, що незалежно від того, якими насправді були причини смерті Бориса Когана, його діяльність у російській корпорації, а разом із тим – перебування в Одесі та поважне місце серед місцевих бізнесменів апріорі не вписуються у напрацьовані світовою практикою принципи життя воюючої держави – нехай ця війна і буде «гібридною». Проте, схоже, в Україні афоризм «Уранці воюємо, ввечері гендлюємо» зовсім не є перебільшенням…

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати