Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Хто у нас Ширак, і хто Петен

29 жовтня, 2019 - 11:14

Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

Два кума, два президента, які прийшли до влади на хвилі революцій, два дуже різних людини, до яких суспільство досі пред'являє безліч обґрунтованих і марних претензій.

Вони, і правда, не ангели. Один з явною схильністю до інтроверсії, інший - екстраверсії. Один оточувала себе малим колом друзів, вважаючи за краще милі серцю справи державним, інший представляв себе центром Всесвіту... Особисто я більше симпатизував Ющенко. Хоча, не будемо про суб'єктивне.

Головне, що об'єднує цих різних людей, котрі не встояли проти спокус влади - вірність гаслу "Геть від Москви". Для тих, хто не в темі, поясню. Гасло висунув український поет російського походження. Він означав окремий від Москви політичний і культурний курс, Який підтримувався всією нашою національною елітою 20-х років минулого століття. У ньому немає нічого спільного з ворожнечею у ставленні до російської культури, а тим більше, до росіян. Йшлося про злам історичної парадигми залежності від Зимового палацу і Кремля в усіх життєвих справах. А це і є головна умова народження української державності. Чи не підемо геть від Москви, залишимося в злиднях і розбраті, що тривають більше 300 років.

Всі українські президенти, включно з нинішнім, не збиралися втілювати головне гасло нашого існування. Виняток становлять В. Ющенко і П. Порошенко. При них відбулися помітні зрушення в національній самосвідомості, з'явився наш інформаційний і культурний простір, своя церква, своя література, свій кінематограф, театр... І армія перестала бути схожою на радянську.

Така ось історія. Не герої і не святі роблять правильні речі. Покійний Жак Ширак отримав два роки умовно за витрату коштів з бюджету Парижа. Не встояв перед спокусою. Проте мільйони французів щиро сумували на його похоронах, вважаючи Ширака своїм національним символом. А маршал Петен був чесний і непідкупний в звичайному житті, але продався фашистам.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ