В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Не робіть собі кумирів...

11 жовтня, 2019 - 13:14

Не розумію, чому всі так сильно сперечаються та переймаються через багаточасове інтерв'ю президента Володимира Зеленського?

Це ж просто спілкування з журналістами, а не прийняття стратегічних доленосних для країни рішень. Одні пишуть: "Все пропало! Нам кінець!", інші пишуть: "Як круто! Десакралізація посади президента!" Одні очікують апокаліпсису, як напередодні закінчення календаря Майя (якщо пам'ятаєте, що то було таке), інші очікують настання загальнодержавної благодаті в країні.

Як людина, що все своє свідоме життя працює з сакральним та десакралізованним, з благодатю та "апокаліпсисами", я вам авторитетно повідомляю, що внаслідок вчорашньої прес-конференції президента Володимира Зеленського Кінця Світу в окремо взятій країні не відбудеться, як і не настане загальнодержавної благодаті та процвітання.

Я не дуже вас засмутив?

Багаточасова прес-конференція президента, це всього-навсього спроба державного посадовця комунікувати зі ЗМІ у новому форматі. Вдала, чи не вдала спроба; є з цього зиск, чи його немає; у кого був вищий рівень: у журналістів, які багато часів ставили однакові питання, чи у пана Зеленського, який ризикнув спілкуватись у такому форматі - це окрема розмова, і до стану, та до майбутнього країни вона відношення не має. Нагадаю, що рішення в країні приймає не лише президент, але і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів, і Конституційний Суд, і навіть громадянське суспільство, що обов'язково має контролювати дії влади.

По наслідках оцінок події, я постійно переконуюсь, що в багатьох з наших співгромадян, ще архаїчне монархічне мислення, коли своє майбутне люди пов'язують виключно з особою "царя", а не з законами, ідеями, цінностями, та власною громадянською активністю. І ці очікування доброго "царя-батюшки" притаманні як прихильникам чинної влади, так і прихильникам опозиції. Як починається розмова, так всі відразу пристають до обговорення конкретних політиків, ніби поза цими політиками нікого і нічого не існує.

Розширюйте свої горизонти. Розвивайте мислення. Позбавляйтесь від персоналізації та ототожнювання України з особою президента, хто б він не був. Наше спільне майбутне залежить від нас самих, від того, як ми самі будемо захищати інтереси України.

А то щось у багатьох спостерігається якась майже релігійна віра у президентів, ви вірете в них, як у месію, який зробить всім гарно. Ось я вам чесно кажу, такий фанатизм схожий на релігійний культ. Ну ви ж дорослі освічені люди, не робить собі кумирів, та не обожнюйте їх!

 

Новини партнерів