Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

Російська рулетка

08.06.-14.06.2018
13 червня, 2018 - 19:03

Перше питання, яке почув, вийшовши у вівторок в Сінгапурі до журналістів, Дональд Трамп було не про те, про що вдалося або не вдалося домовитися з північнокорейським диктатором. Журналіст американського телеканалу NBC нагадав американському президенту про простого американського студента: «Людина, з якою ви познайомилися сьогодні, Кім Чен Ин, як ви знаєте, убив членів своєї родини, багатьох громадян своєї країни, і несе відповідальність за смерть Отто Вормбіра. Чому ж ви так легко називаєте його дуже талановитим?». Судячи з усього, це було не те питання, якого очікував, сп’янілий, як йому здавалося, від перемоги і власної величі Дональд Трамп. Тому, збиваючись і запинаючись, він почав говорити, як непросто було Кіму отримати й утримати владу в 26 років, що ця зустріч, мовляв, відбулася завдяки смерті Отто Вормбіра...

У грудні 2015 року студент американський з Цинциннаті Отто Уормбір, що проходив стажування в Китаї, придбав п’ятиденний тур до Північної Кореї. Китайська туристична компанія запевнила молодих людей, серед яких було ще кілька американців, що поїздка абсолютно безпечна для американських громадян, і що ці 5 різдвяних днів вони не забудуть ніколи. Вони не збрехали. 2 січня 2016 року, в день вильоту, Отто було затримано північнокорейськими спецслужбами, а вже у березні його засудили до 15 років каторжних робіт. Його звинуватили у спробі крадіжки пропагандистського плакату. Через 18 місяців тривалого туристичного туру тіло Отто, що впав у кому, було видано американцям, а ще через кілька днів він помер. Це що стосується Отто Вормбіра.

Отто не був єдиним американським громадянином, викраденим північними корейцями. Ось ще кілька прикладів. 2009 року північнокорейськими спецслужбами з китайської прикордонної території були викрадені дві журналістки американського телеканалу Current TV Лора Лін та Юна Лі, які знімали там репортаж про північнокорейських біженців у Китаї. Їх засудили до 12 років каторжних робіт, а потім повідомили американців, що готові видати їх, якщо до Пхеньяну за ними прибуде високопоставлений американець. До Пхеньяну вирушив колишній віце-президент США Ел Гор, але того відмовилися приймати, пославшись на його незначний статус. У результаті, до Північної Кореї вирушив екс-президент США Білл Клінтон. — Двох громадян США викрали з території сусідньої країни лише для того, щоб батько Кім Чен Ина Кім Чен Ір зробив ефектне фото з колишнім американським президентом, який північнокорейська преса опублікувала зі зневажливими коментарями. 2010 року інший американський екс-президент Джиммі Картер витяг із КНДР іншого американського громадянина — Айджалона Гомеса, засудженого до 8 років каторжних робіт. Щоб американська сторона не тягнула з візитом, північнокорейці цинічно натякнули, що Айджалон Гомес «планує» вкоротити собі віку...

Тому, в чомусь Трамп, напевно, має рацію. Щоб самоствердитися за допомогою ефектного фото з колишніми американськими президентами, Кім Чен Ір брав у заручники американських громадян. Щоб покрасуватися перед камерами з чинним американським президентом його син Кім Чен Ин викрав і вбив американського громадянина, а заразом ядерними випробуваннями й ракетними пусками поставив світ на межу ядерної війни. Втім, це не найчорніша сторінка із послужного списку «північнокорейського Горбачова». — Про страти, вбивства і репресії родичів і сотень тисяч громадян Північної Кореї журналісти Трампа теж запитали. «Якоїсь миті, я вважаю, Ин збирається щось із цим зробити», — промекав у відповідь американський президент.

Для нас — українців — важливо навіть не те, чим закінчиться ця, вже не перша спроба ядерного роззброєння Північної Кореї (нагадаю, за Буша-молодшого ядерний центр у Ньонбені вже демонтували, США виключили Північну Корею зі списку спонсорів міжнародного тероризму, а оркестр Нью-Йоркської філармонії дав концерт у Пхеньяні, який транслювало північнокорейське телебачення. — Де тепер це все?). Для нас — українців — важливо, що за черговим раундом зближення Пхеньяна та Вашингтона уважно спостерігає людина з Кремля, якій, як і Кіму, не звикати брати іноземців у заручники, і яка вже приміряється до ядерного шантажу. І із зустрічі Ина з Трампом ця людина вже може зробити для себе висновок. — Американському президентові чхати на те, з яким негідником він має справу, чхати на демократію, і на те, по лікоть чи по маківку його співрозмовник у крові. Американський президент і сам не дурень підвищити ставки, помірятися кнопкою, він розмовляє тією самою, що й Путін або Ин мовою. Підвищивши ставку до смертельної, Кім переміг, і з тріумфом повернувся на міжнародну арену. Чи не цього домагається і ця людина у Кремлі?

Трамп відповів на питання журналістів, що демократія і долі окремих людей означають не так багато, коли на кону загроза ядерного конфлікту. Цього разу, можна вважати, світ переміг. Якби не одне але. Російська рулетка — особливий вид спорту, в ньому неможливо перемагати завжди.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments