Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Російський контекст оптом

1 серпня, 2019 - 19:22

Спілкування з російською демократичною тусовкою завжди приємне. Особливо коли в Москві б'ють морди за інтелігентський вигляд, а в Одесі можна спокійно поміркувати над забороненими в білокам'яній темами.

«Якщо Одеса буде існувати поза російським контекстом, роль її буде жалюгідною», - цей висновок зробив такий собі поет і громадянин РФ в українському місті, де в місцях скупчення інакомислячих обходяться без поліцейських кийків.

Не знаю, що гість мав на увазі. Може, В. Набокова, який відірвався від контексту Совдепії? Може, глухе місто Кенігсберг, що став форпостом російської культури? Там німецький романтизм захищав дехто, на ім'я Іммануїл Кант, а російський соцреалізм охороняє сто адміралів. На їх фоні Кант точно виглядає жалюгідно. Але швидше за все автор фрази, просто не врахував різноманіття семантики «російського контексту».

Для когось він наповнений війнами, провокаціями, отруєннями, збитими цивільними літаками, словом, підлотами. Для інших - балетом, віршами, музикою, танцями, тобто, усім прекрасним.

І що цікаво, Москва не експортує контекст в роздріб, тільки оптом.

Ось чому краще позбавити себе російської літератури, ніж до неї на додачу отримати окупацію.

Між іншим, так міркують усі сусіди Росії з плачевною долею, які погодилися на опт.

Новини партнерів