Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Сирія: траурний марш Вагнера

12 лютого, 2018 - 16:01

Американці, а слідом за ними ізраїльтяни дещо прямолінійно і грубо, але рішуче дали зрозуміти: росіянам і їхнім сирійським та іранським союзникам на лівому березі Євфрату робити нічого. Спровокувала їх на це трохи дивна акція. Відповідно до початкових повідомлень, якась колона сирійських проурядових сил, з артилерією і танками, обстріляла, а потім спробувала атакувати штаб сирійських демократичних сил (переважно - курдів) на лівому березі Євфрату, щоб потім захопити контрольовані нафтові родовища і НПЗ. На біду атакуючих, у курдському штабі перебували американські військові радники. Тому атаку не просто було відбито за допомогою артилерії та авіації, але і майже всі атакуючі були знищені.

Здавалося б, ну і що особливого? Якесь племінне ополчення, що підтримує Асада, спробувало розжитися нафтою, але потрапило під роздачу. Які турботи! Але дуже скоро з'ясувалося, що серед загиблих - не тільки сирійці, правильніше, не стільки сирійці, скільки - росіяни. Про це першим повідав горезвісний Стрєлков-Гіркін. Він стверджував, що під удар потрапила ПВК Вагнера і що її втрати значно більше 100 убитих, про які повідомили американці, причому повідомлення про втрати постійно змінюються у бік збільшення: «Остання цифра ... взагалі виглядає «безмежно». Нібито - аж за 600 (644, якщо точніше, - і це тільки убитих). Можливо - це «деза» (хоч і надійшла точно з Сирії). Не зовсім розумію - звідки такі втрати, адже вся розгромлена колона налічувала трохи більше 500 осіб. Але і виключати ймовірність таких втрат теж не можна - адже бої тривають і плацдарм, який (мені це давно відомо - з грудня місяця) був захоплений на східному березі Євфрату і контролювався саме «вагнерівцями», - тепер практично ліквідовано за масованої підтримки артилерії і авіації США. Можливо, крім зазначеної колони, дісталося й іншим підрозділам. Все більше інформації, що «під роздачу» разом із найманцями потрапив і якийсь підрозділ Служби спеціальних операцій Міністерства оборони (ССО). Загалом, ясно тільки те, що при таких втратах «замести сміття під килим» (а для кремлівських стратегів усі люди - сміття) повністю не вийде і, нехай із запізненням, але масштаб катастрофи буде відомий у всіх подробицях».

Стрєлков-Гіркін підводить підсумок: «У розгромі ПВК впевнений на 100%. Оскільки отримав інформацію з декількох каналів від тих, хто там перебуває або перебував у момент трагедії. Шкодую про безглузду загибель багатьох своїх товаришів по Донбасу (які не прислухалися до моїх попереджень, що майже неминуче закінчиться саме цим)».

Загалом, не ходіть, діти, в Сирію гуляти...

Додам, що для того, щоб розібратися з плацдармом, американці і курди відкрили шлюзи на греблі і знесли побудований російськими саперами понтонний міст через Євфрат. Звичайно, всім відомо, як любить Гіркін Вагнера (Уткіна) і нинішню проросійську сепаратистську владу на Донбасі. Але на дезінформацію його повідомлення не схожі. У такій дезінформації немає сенсу, і вона підтверджується іншими джерелами.

Ось, наприклад, радіомонолог одного з командирів-вагнерівців, розшифрований військовим кореспондентом Семеном Пеговим: «Короче, это нах… разъ…бали наших, вот короче. В одной роте нах… 200 человек нах… двухсотых сразу же, в другой 10 человек и вот про третью не знаю, но там тоже растрепали очень сильно вообще вот короче три роты пострадало, вот били пиндосы, сначала артой накрыли нах… ептыть вот а потом подняли нах… 4 вертушки и в карусель запустили короче из крупнокалиберных пулеметов нах…, короче всех ху…чили у наших кроме автоматов нах… не было вообще ничего, вот ну не говоря там о каком то пзрк и так далее, короче растрепали там ваще ну устроили ад там и пиндосы конкретно и четко знали нах… что это мы идем, русские вот наши шли завод отжимать, а они на этом заводе короче сидели короче мы п…зды получили ваще жестких нах… вот щас мне пацаны отзвонились нах… там сидят бухают короче, много очень нах… блять пропавших без вести ну это короче п…здец ваще там блять еще одно унижение блять и ну короче с нами нах… ну никто вообще нах… не считается как с чертями поступили вообще думаю что наши сейчас заднюю блять врубят нах… наше правительство и никто ничего никакую ответку ничего не сделает и никто никого не уничтожит за это нах… вот такие вот у нас потери! … Короче парняга сейчас отзвонился, они в колонну выстроились, они не доехали до этих метров триста, блядь, семьсот, говорит, до позиций, один взвод вперед пошел, а эти, колонна, стояла. Они короче метров триста не доехали. Эти американский флаг подняли и по ним арта начала жестко ху…чить, а потом вертушки подлетели и начали ебашить всех, вот и бегали… Сейчас парняга отзвонил - в общей сложности 215 «двухсотых», вроде так, короче раскатали просто жестко… Обозначили себя… Наши вообще на что надеялись? Типа сами с…ебутся? Напугаются? Х… знает… Короче, такая х…ня… Кого-то вообще опознать не могут, там народу до фига. Они стоячую колонну поху…чили просто артой даже, пехота даже не выдвигалась, чисто артой наху…чили, и все и п…здец». Високий стиль... Таке придумати хіба що тільки Володимиру Сорокіну під силу - від імені іншого літератора, Захара Прілєпіна, який нібито воює на Донбасі...

Зрозуміло, вагнерівці діяли за командою з Москви. Метою була нафта, а штаб СДС за серйозний об'єкт навіть не вважали - думали, що американці або втечуть, або здадуться в полон, і тоді можна буде торгуватися про їхнє звільнення. Результат бою звівся до декількох сотень загиблих росіян, одного пораненого у курдів і ліквідації асадівського плацдарму. Такі втрати доводять реалістичність моєї оцінки втрат на Донбасі у 32,5 тис. росіян і до 8 тис. сепаратистів до кінця 2015 року. Боєздатність російської (вагнерівці воюють на середньоросійському рівні) і американської армії співвідноситься приблизно так само, як боєздатність української армії і боєздатність російських іррегулярних добровольців у 2014-2015 роках. Російським військовим властиво переоцінювати боєздатність своїх військ і недооцінювати противника.

Ну а вже фіналом виглядає масоване бомбардування ізраїльськими ВПС сирійських та іранських об'єктів, схвалене США. Це щоб росіяни і Асад не думали, ніби вони - переможці! Що ж, Путіну ясно показали, що можуть зробити з його контингентом у Сирії у дуже короткий термін.

Борис СОКОЛОВ, професор, Москва

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments