Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

З хворої голови на здорову

20 листопада, 2018 - 11:28

Я завжди підозрював, що в російській Генеральній прокуратурі працюють дуже веселі люди. І вони знову підтвердили цю підозру, вкотре оголосивши в розшук фінансиста Вільяма Браудера за новими звинуваченнями. Генпрокуратура тепер інкримінує йому «організацію злочинного співтовариства».

Не думайте, що в Москві дурні сидять. Ця стаття хороша тим, що за нею, згідно з міжнародними конвенціями, потрібно видавати розшукуваного навіть у тому випадку, якщо між двома країнами відсутня угода про видачу підозрюваних. Але найцікавіше, як саме Генпрокуратура Росії обґрунтувала нові звинувачення проти англо-американського фінансиста. Радник генпрокурора Росії Микола Атмоньєв, не вагаючись, заявив, що Вільям Браудер був більше за інших зацікавлений у смерті юриста його фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського: «На підставі наданих документів напрошується очевидний висновок про те, що, отримавши від Магнітського неправдиву заяву, яка була використана у зазначених провокаційних цілях, саме Браудер був більш за інших зацікавлений у смерті Сергія Магнітського, щоб уникнути викриття». Як то кажуть, Остапа понесло...

Й інший чиновник, офіційний представник Генеральної прокуратури Росії Олександр Курєнной, послався на настільки авторитетного свідка, як журналіст Олег Лур'є, засудженого до 8 років ув'язнення за вимагання (пізніше термін був знижений до 4 років - нижче нижньої межі), який перебував у Матроській тишині одночасно з Магнітським: «Імовірність версії про отруєння Сергія Магнітського в інтересах Браудера також підтверджується і свідченнями журналіста Олега Лур'є, який утримувався разом із Магнітським в одному слідчому ізоляторі та спілкувався з ним незадовго до смерті». І Лур'є радісно підтвердив перед телекамерою, що Магнітський говорив, що боїться, що його можуть вбити, і скаржився, що найняті Браудером адвокати змушують написати неправдиву заяву про обставини розкрадання з російського бюджету 5,4 млрд рублів, щоб перекласти вину на інших осіб.

Ну, Олег Лур'є, відомо, - совість російської журналістики, людина з кришталевою репутацією - як такій не повірити! Та й хіба можуть російські правоохоронні органи когось отруїти? І трохи раніше інший представник Генпрокуратури Михайло Александров стверджував, що «Спочатку смерть (Октая. - Б. С.) Гасанова, (Валерія. - Б. С.) Курочкіна і Магнітського розглядалася як природна, що настала внаслідок наявних у них захворювань, а загибель (Сергія. - Б. С.) Коробейникова - як нещасний випадок. Однак у подальшому були отримані дані, що вказують на насильницький характер смерті цих осіб», у зв'язку з чим «розглядається версія про отруєння з використанням диверсійних хімічних речовин, що містять сполуки алюмінію». І той же Лур'є, за словами того ж Курєнного, в лютому 2015 року підписав заяву для американського суду про те, що в 2014 році Браудер через двох довірених осіб намагався підкупити Лур'є, щоб той змінив свої свідчення про Магнітського. Що ж, зниження терміну нижче нижньої межі треба відпрацьовувати.

А Микола Атмоньєв на блакитному оці стверджує: «За аналогічним помилковим сценарієм зараз Браудер намагається пустити коронерське розслідування у Великій Британії, що проводиться за обставинами смерті Олександра Перепеличного. Спочатку британська поліція повідомляла про ненасильницький характер смерті, але в 2017-2018 роках в ході коронерського розслідування було оголошено про виявлення в організмі Перепеличного слідів отрути рослинного походження». Загалом всі ті люди, які підтверджували звинувачення Браудера щодо розкрадання мільярдних коштів представниками російських правоохоронних органів і які потім раптово померли, як підозрюють, не своєю смертю, були вбиті не російськими спецслужбами, як вважають багато незалежних спостерігачів, (але ж справа Скрипалів довела, що ГРУ та інші російські лицарі плаща і кинджала нікого не вбивають!), а великим і жахливим Вільямом Браудером, який навіть у Матроську тишину зумів отруту доставити!

Тут, звичайно, для повноти картини треба було б сказати, що і Скрипалів теж Браудер отруїв! І відразу б усі перешкоди у справі нормалізації відносин Росії з Англією і з Заходом в цілому відпали! Та тільки тут виникла якась заковика (або закарлюка), насправді нездоланна. А все через цих журналістів-розслідувачів, писак проклятих! Вони вже розкопали, що солсберецькі отруйники - це кадрові полковники ГРУ і Герої Росії. Якщо визнати, що Браудер може запросто використовувати у власних цілях таких чудових людей, це буде ще гірше, ніж твердження, ніби російські правоохоронці співпрацюють із «тамбовськими» та «люберецькими». А Браудеру, навпаки, російська Генпрокуратура зробила чудовий подарунок, яким той скористався. Фінансист заявив: «Вони живуть у світі фантазій, де правди не існує. Дев'ять років вони говорили, що його не вбили, що він помер з природних причин, без застосування будь-якого насильства. Зараз кажуть: його все-таки вбили. Це дуже важливо. І особливо важливо для нас, бо насправді достатньо доказів, які вказують на те, хто дійсно вбив Магнітського. Ми точно знаємо, що в останню годину свого життя він був побитий вісьмома охоронцями, які застосовували палиці. Є документи, що доводять це. Ми знаємо, що в останні дні його життя він страждав від серйозних хвороб, і російські судді і працівники МВС навмисно відмовляли йому в медичній допомозі. Ми знаємо про катування та інші порушення у в'язниці. Це абсолютно міцна справа про вбивство Сергія Магнітського. І зараз, коли дев'ять років по тому вони визнали, що це було вбивство, ми повинні притягти до відповідальності реальних убивць».

На тлі фарсу з Браудером-отруйником розгортається ще один фарс - спроба зробити главою Інтерполу колегу тих правоохоронців, які розповідають нам подібні байки і на основі цих байок оголошують людину в міжнародний розшук. Не дивно, що низка держав, включно з Україною і Литвою, погрожують вийти з Інтерполу, якщо цю організацію очолить представник Росії, а Сенат США заздалегідь протестує проти такого результату.

Борис СОКОЛОВ, професор, Москва

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments