Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Чому ніхто не плаче за медведчуківськими телеканалами?

12 лютого, 2021 - 15:34

Роками рейтинги лідерів українського інформаційного телепростору очолювали проросійські медіа, номінальним власником яких є  депутат від ОПЗЖ Тарас Козак.

Ще восени 2018 року він купив канал Євгена Мураєва NewsOne, у грудні – «112 Україна», а в червні 2019-го поповнив свою колекцію телеканалом Zik.

Тоді з каналу звільнилося багато відомих журналістів на знак протесту проти нового власника. Вони переконували, що Козак – лише прикриття і справжнім власником є Медведчук.

Виходячи з інформаційної політики скуплених телеканалів, сумнівів слова звільнених журналістів не викликають – телеканали системно публікували пропагандистські відео про війну на сході, про окупований Крим, а до розмовних студій могли потрапити тільки ті, хто продукував російські наративи у прямому ефірі.

Національна Рада з питань теле- радіомовлення неодноразово фіксувала порушення прихованої політичної реклами та пропаганди.

«Свято» на вулиці Медведчука та його команди відбувалося недовго – вже у 2021 телеканали закрили через відверту російську пропаганду.

БІЛЬШІСТЬ ПІДТРИМУЄ РІШЕННЯ ВЛАДИ

Тепер про «утиски свободи слова» пишуть тільки працівники закритих телеканалів та їхні власники.

Днями Рабінович разом з обуреними колегами навіть намагався заспівати з трибуни ВР «вставай страна огромная».

Проте, чомусь «страна» мовчить, ба більше навіть не реагує на епохальне, з точки зору проросійських політиків, закриття телевісників.

Річ в тім, що рішення влади підтримує 49% українців.

Про це свідчить соціологічне опитування групи «Рейтинг», яке проводилось 6-8 лютого.

На запитання, чи підтримуєте рішення припинити мовлення телеканалів, 49% респондентів відповіли позитивно. 41% сказали, що не підтримують, а 11% не змогли визначитися з позицією.

Радіти таким даним хоч і зарано, проте, дуже хочеться. Адже, дуже умовна, якщо не сказати, вигадана популярність подібних телеінструментів російського впливу хвилює тільки РФ та її агентів, а не самих українців, яких часто звинувачують у байдужості та зросійщеності.

ЯКІ НАСЛІДКИ?

Наслідки «перекритого повітря» РФ ми спостерігаємо вже сьогодні – ОПЗЖ розгублена і готується до нападу.

Найстрашнішим викликом може стати поновлення повномасштабних бойових дій на сході. Зауважу, що останніми днями кожного вечора повідомляють про загиблих на сході.

Іншим розвитком сценарію може стати поновлення діяльності телеканалів через Верховний Суд, куди вже подалися їхні власники.

Й те, й інше є новим викликом, до якого слід готуватися Україні як у правовому, так і у реальному полі. Адже, окрім пострілів на фронті нам, українцям, стріляє в голову «синій ящик», тобто тб.

Євгенія СЛІВКО, політичний радник

Новини партнерів