В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Чим Ви займаєтеся?

12 серпня, 2020 - 13:20

У метушливому світі сьогодення, в час бурхливих вступних кампаній, радикальних стрибків на ринку праці, й ново відредагованого списку професій-кваліфікацій, мені хочеться запитати — чим Ви займаєтеся?

Університети пропонують чіткий перелік компетенцій та знань, які студент отримає, завершивши певну програму. Батьки проєктують успішність, спираючись на популярність подальших професійних послуг випускника та грошовий еквівалент винагороди за них. Змагання між професіями, почасти, йде у виключно матеріальному руслі, та все ж не гарантує, що кожен юрист чи стоматолог придбає автівку у перший же рік праці.

Назва професії, завжди, а особливо нині, аж ніяк не розкриває суть усього, чим доведеться займатися, її обравши. Пригадайте, десятки вчителів, які траплялися кожному з нас на шляху, і визнаймо — усі вони займалися чимось іншим. Хтось надихав і додавав бажання знати більше про предмет, хтось зацікавлював як особистість і підказував дорогу далі, а хтось відверто розчаровував чи навіть не запам'ятався.

«Я працюватиму в ІТ», - каже хлопчак, і тому, хто хоч трішки уявляє океан новітніх технологій вкрай важко уявити, на чому все ж зупиниться малий.

«Як би ви описали, чим ви займаєтеся?», - нещодавно запитала мене наш головний редактор. І після хвилини сумнівів я впевнено відповіла — мовою. Любов до цієї унікальної системи вираження смислів присутня в усіх професіях, що є у моєму житті — від науковця і до викладача, від перекладача до автора. Я займаюся мовою — викладаю студентам і вербалізовую свій досвід у текстах.

«Чим Ви займаєтеся у житті?» - чудове запитання, щоб вивести на «чисту воду» розуміння себе та інших. «Чим Ви займаєтеся» - стоїть вище професій і кваліфікацій, сертифікатів та модних назв. Провівши невеликий експеримент серед друзів, сміливо запевняю, — люди які знають чим займаються і можуть кількома реченнями окреслити свою відповідальність за цей світ — успішні. То чим займаєтеся Ви?

Новини партнерів