Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Дорогі «школярі» «Дня» – цінуйте свій шанс!

3 липня, 2017 - 18:30

Сьогодні ви, мабуть, навіть не уявляєте в повній мірі, як вам пощастило в житті, що ви зараховані в школу кращої в Україні газети "День", що на вас чекає цей важливий вишкіл в редакції, який буде вартувати, може, трьох чи чотирьох семестрів в університеті, а можливо, стане для вас і окремим, саме вашим, університетом. Ви зрозумієте це тоді, коли пролетить цей короткий липень, і вам шкода буде розлучатися один з одним, з Києвом, з редакцією, але не з газетою, бо ви назавжди, я певен, станете вірними "днівцями".

Я хочу закликати вас цінувати цей унікальний шанс і поставитися до всього, як до справжньої професійної школи, всотати в свою душу кожну дрібку інформації і кожну думку, кожен новий смисл і кожен досвід, який вам подарують зустрічі в редакції і з професійними журналістами, і з людьми, які визначають зараз обличчя і шлях, майбутнє і долю України. Школу "Дня" саме так і слід сприймати – як долучення до живої історії України, як долучення до досвіду її визначних осіб, як живу практику газети, яка прокладає шлях з минулого в майбутнє України, до якої тепер і ви будете причетні, бо відтепер цей шлях якоюсь мірою залежить і від вас.

Зараз Україна переживає чи не найскладніший час за весь пострадянський період – наша держава воює з підступним ворогом, вона відбудувала втрачені було Збройні Сили, відновлює зруйновану систему демократії, намагається тримати економіку на ефективному рівні. Це дуже складно, але нас підтримує весь світ за винятком колишніх "братів". Україна, на жаль, втрачає зараз кращих свої синів, в тому числі і в нашому журналістському середовищі, але Батьківщина впевнена, що в політику, в економіку, в журналістику прийде ваше покоління справжніх європейців, для яких прогресивні людські цінності будуть вище за все, і саме ви будете їх утверджувати в житті і в журналістиці, завдяки чому Україна стане зразковою і щасливою державою Європи.

На вас чекає складна і багатогранна робота. Саме тому вам треба багато вчитись, переймати кращий європейський досвід, глибини професії, заражатися граматикою правди, філософією справедливості, алгеброю демократії, щоб бути сильними будівниками, здібними протистояти і гібридній війні, яку проти нас ведуть і, нема сумніву, ще будуть вести колишні "брати". Ви маєте бути сильнішими, розумнішими, освіченішими, професійнішими, благороднішими за них, і саме так Україна переможе. Тому ми всі разом переможемо!

От саме зараз побачив на Фейсбуці пост шановної Лариси Івшиної "не втомлюватися нести світло..." Мені здається -- це і є місія і газети "День", і самої Лариси Олексіївни, і кожного журналіста "Дня" за весь її багаторічний шлях, і відтепер це буде і ваша почесна місія. Не підведіть нашу матінку Україну! Я бажаю вам успіху, радості осягнення глибин професії, щастя від оволодіння майстерністю нашої святої професії. Хай Бог допомагає вам на обраному вами шляху.

З повагою

Микола СЕМЕНА, кореспондент газети "День" в Криму

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ