...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Коронний щоденник, 3 квітня. Сміх, гріх і по ділу

3 квітня, 2020 - 11:59

Вчора в мене в під'їзді заварили сміттєпровід. «Нарешті!» - сказав я комунальниці, що супроводжувала зварювальника. “Так можна було звернення підписати й раніше б заварили! Що, коронавірусу чекали?” – посміхнулась вона.

***

В наш будинок ходить дівчина у захисному костюмі з великим балоном і обприскує все, від ліфта до перил. Речовина пахне хлоркою, але дівчина запевняє, що то не хлорка. В будь-якому разі це виглядає дієвіше, аніж те, що у переддень карантину влаштували молодики з “Нацкорпусу” – продефілювали по двору з якимись пляшками й набризкали чогось на лавочки, на яких все одно ніхто не сидів. Більше я цих ряджених гігієністів не бачив. 

***

Одна краля в Іспанії зняла, як облизує унітаз в туалеті в літаку й виклала відео в TikTok. Їй просто не подобалось, що вірус популярніший за неї.  Наслідком стало викладення в соцмережах сотень відео Coronavirus Сhallenge, де хоробра молодь облизує унітази, поручні й двері, бо вважає коронавірус безпечним. Відео збирають сотні тисяч переглядів. Один лизун таки захворів.

***

В Ірані особливо ревні ортодокси облизують фрагменти мечетей, доводячи, що не бояться вірусу й закликаючи інших довести свою віру таким чином. Один тамтешній журналіст вважав, що інформацію про коронавірус спеціально поширює уряд, аби зірвати вибори, й теж лизав. Уряд, у свою чергу, наполягав, що вірусу немає, натомість є змова США проти ісламської республіки. Тепер Іран п’ятий у світі за кількістю заражених, а журналіст помер від вірусу наприкінці лютого. А наш християнський владика Філарет нічого не лиже, але вважає, що причина пандемії – одностатеві шлюби. Поки живий.

***

“Хтось придумав зараз коронавірус і поставив весь світ на коліна!” – вигукує у Фейсбуці активна російська коментаторка. Її співвітчизники-кіношники активно фільмують спорожнілу Москву, аби потім продати матеріал у який-небудь дорогий фільм. В Чечні за порушення карантину лупцюють палицями.

***

У Швеції карантин не вводять. Принциповий момент – не закривати школи, аби вберегти родини від зайвих навантажень і не зірвати учбовий процес. Обрали стратегію максимального згладжування наслідків пандемії. Уряд нічого не забороняє, лише рекомендує. Є й матеріальне заохочення. Якщо людина хворіє, то на лікарняному вона зазвичай отримує 80% зарплатні від роботодавця. Нині ж уряд компенсує решту 20%, аби тільки ймовірні (довідки від лікаря не потрібно, достатньо почуватися кепсько) інфіковані сиділи вдома.

І все це чудово працює. Бо тримається на взаємній довірі громадян і влади.

***

Кличко проводить щоденні брифінги в прямому ефірі, розповідає, що робиться, відповідає на запитання. Один його вид уже заспокоює. Позавчора, вже наприкінці виступу, наголосивши на важливості самоізоляції, він додав від себе: “Досить шастати!”

Наступного дня, теж на завершення, відклав папери, натягнув на обличчя чорну маску. На ній білими літерами було написано “Досить шастати”.

Ще й значуще підняв боксерського пальця.

Оце я розумію – мер.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, Київ, планета Земля, карантин, “День”

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ