Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Куди зникають бібліотеки?

11 лютого, 2020 - 13:55
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Сьогодні – стаття-роздуми щодо реорганізації та оптимізації закладів культури Запоріжжя, а саме бібліотечної системи.

Мережа дитячих бібліотек Запоріжжя, що складається із однієї центральної бібліотеки та 16-ти філій, розташованих в усіх районах міста, занепокоєна, що останнім часом Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради проводиться активна робота щодо об'єднання Централізованої бібліотечної системи для дорослих та Централізованої бібліотечної системи для дітей в єдину Комунальну установу «Міська публічна бібліотечна система міста Запоріжжя».

Це, звісно, не перші спроби влади об'єднати різні типи бібліотек, і зміни потрібні, але все дуже залежить від того, як саме відбувається цей процес.

Чи існує прозорий відкритий план реорганізації бібліотечної системи Запоріжжя? За словами бібліотекарів – ні громаді, ані бібліотекарям не пропонують нову модель. Інформація щодо планів влади не є відкритою. Є занепокоєння, що під прикриттям модернізації планується масштабне закриття бібліотек. 

Якщо ж планується об'єднання/скорочення бібліотек, то як буде розподілено вивільнений бюджет? Чи всі заощаджені кошти платників податків підуть на покращення бібліотек усіх систем? За інформацією від бібліотекарів, за останні два роки та на 2020 рік не заплановано і не відновлено жодної дитячої бібліотеки.

Мені здається, що для громади буде більш справедливим прозорість у планах влади, коли враховуються думки тих, хто відвідує ці бібліотеки. Чи було опитування мешканців міста? Чи знають вони взагалі про плани щодо їх бібліотек?

Постійна комісія з гуманітарних питань Запорізької міської ради виступила на захист дитячої бібліотечної системи м. Запоріжжя: «Ми вимагаємо зберегти, як і в м. Львів, мережу закладів культури. Знаходимо гроші на аеропорт – знайдемо й на знання для наших дітей». 

І чи взагалі справді є вагомі підстави для об'єднання/скорочення бібліотек? Чим завинили дитячі бібліотеки Запоріжжя? Якщо переглянути сайт «Культура. Запоріжжя», можна побачити, що бібліотеки повні дітей.

І саме розрізненість бібліотечних систем допомагає врахувати інтереси різних вікових груп читачів. У дітей має бути свій безпечний дитячий простір.

Новини партнерів