Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Нові російські казки

17 січня, 2019 - 18:48
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Заступник керуючого Банку Росії Сергій Швецов встановив причину економічних проблем Росії. Виявляється, вона прихована в сюжетах російських казок. Виступаючи 15.01.2019 на засіданні комітету Держдуми з фінансовому ринку, Швецов зробив таку заяву: «Ми дітям розповідаємо про золоту рибку, про щуку. Ось дивіться: старший брат працює — він дурень, молодший сидить на печі, далі він ловить щуку — у нього все добре». Встановивши корінь російських бід, заступник керівника Банку Росії позначив вектор руху до кращого майбутнього країни. Для цього, переконаний банкір Швецов, потрібно припинити «навчати дітей халяві», і змінити сюжет казок. Конкретних вказівок з приводу правильного сюжету російських казок від заступника керуючого ЦБ Швецова не надійшло.

Втім, професійні казкарі, з яких складаються практично всі гілки влади в Росії, і без вказівок Швецова знають, який саме сюжет казок потрібен росіянам, а головне — начальству. Велике скупчення казкарів зібрав черговий Гайдарівський форум, який стартував у Москві 15.01.2019. Смисловим ядром будь-якої казки є диво. У неправильних російських казках, які піддав суворій критиці Швецов, безпосередні виконавці дива — золота рибка і щука, а головних споживачів і замовників казкових чудес заступник керівника ЦБ Швецов по імені не назвав, але ми знаємо, що це в одному випадку Старий, в іншому — Ємеля. У сучасній Росії ці два персонажі злилися в одному Володимирі Путіні, який дивним чином залишившись на п’ятий термін, миттєво наказав уряду створити дюжину чудес, які в його травневому указі позначені як 12 національних проектів.

Про те, як буде виконано одне з цих чудес, а саме, скорочення бідності в Росії вдвічі до 2024 року, розповіла віце-прем’єр уряду Росії Тетяна Голікова, яка на Гайдарівському форумі виступала в ролі казкової щуки. Піднявшись на трибуну форуму, щука-Голикова виголосила людським голосом: «Необхідно по-новому осмислити самі підходи до оцінки бідності, її виміру, перейти на більш сучасніші стандарти».

Тобто для того щоб зменшити число бідних у Росії, не потрібно нічого змінювати в країні і в житті людей. Треба просто по-іншому все виміряти, «перейти на більш сучасні стандарти». І — про, диво! Був бідним — став багатим! При цьому новий багач, як і раніше, отримує свої 7—10 тисяч, як і раніше насолоджується зручностями у дворі. Натомість тепер він не бідний і може цим пишатися. Цю нову технологію виробництва чудес можна вважати справжньою революцією в казковій справі.

Але казкарі, що виступали на Гайдарівському форумі, нічого спільного не мають з тими, хто живе у російському телевізорі, особливо з тими, хто збирається в програмі «Вечер» у Володимира Соловйова. Тут заведено розповідати переважно страшні казки, в яких два сюжети: про Україну і про Захід. Страшні казки про Україну переважають.

У програмі «Вечер» від 16.01.2019 Соловйов, розповівши чергову страшилку про жахливу Україну, звернувся до члена Ради Федерації Олега Морозова з питанням: «Що з ними робити будемо, Олеже Вікторовичу?» При цьому в голосі Соловйова звучала така заклопотаність, що було зрозуміло: доля України висить на волоску, а волосок тримають у руках ці двоє — Соловйов і Морозов. Втім, Олег Морозов не став негайно оголошувати своє рішення відносно України, а лише приєднався до заклопотаності Соловйова, додавши, що ця Україна ще й «абсолютно непередбачувана, і жодні опитування не дозволяють зрозуміти результат майбутніх виборів (президента України. — І.Я.)». Сенатора Олега Морозова, ймовірно, забули проінформувати, що невизначеність результатів виборів є ознакою демократії, а той факт, що під час торішнього заходу в Росії жодна людина на планеті не мала сумнівів щодо тріумфальної перемоги Путіна, якраз переконливо доводить, що в Росії жодних ознак демократії немає, а власне сам торішній захід виборами не є.

Праця професійного казкаря важка і виснажлива. Знаменита Шахерезада розповідала свої казки кровожерливому цареві 1001 ніч. Цикл страшних казок Володимира Соловйова триває вже набагато довше. І якщо кровожерливий цар врешті-решт став на шлях виправлення, що позбавило персидську казкарку важкої повинності, то лютість Путіна, головного адресата соловйовських казок, з кожною казкою лише зростає і Соловйову доводиться весь час підвищувати градус ненависті й вигадувати нові жахи про Україну.

«Порошенко є першим апостолом сатанинської церкви!» — урочисто оголосив Соловйов і тицьнув вказівним пальцем у Василя Вакарова, який у цій компанії грає роль представника України. «Ви об’єднали дві сатанинські церкви!» — продовжував кричати Соловйов, — «Ви віддали Україну під гніт Османа!» Саме звучання цього слова «Порошенко» явно запускає в організмі Соловйова якусь хімічну реакцію, що спричиняє в ньому несамовитий сказ, який шукає вихід у незв’язних криках. «Це Порошенко — Нерон! — заволав Соловйов, — і ми ще побачимо гоніння на християн!»

Аби не знижувати градус ненависті до України, Соловйов дав слово «сходознавцеві» Семену Багдасарову. І той відразу став змальовувати буйне божевілля. «Треба звільнити Україну від цієї мерзоти! — несамовито заволав Багдасаров, — наша мета — повалення мерзотного режиму!». Як у багатьох божевільних, у Багдасарова був план реалізації цього задуму, який він негайно виклав. «Ми маємо сформувати паралельні інститути влади на Україні! — галасував остаточно схиблений «сходознавець», — чому ж ми не створили в Донецьку і Луганську уряд у вигнанні, який поставить завдання повалення Київського режиму?!»

Вечір страшних казок на каналі «Росія 1» продовжив «політолог» Дмитро Куликов, який повідомив росіянам, що «Україна припинила своє існування», зажадав «перестати вживати слова «вибори» і «виборчий процес» відносно України, після чого перейшов до прогнозів. Кажучи про перспективи української політики після здобуття Томосу, про автокефалію, «політолог» Куликов оголосив: «Следующий шаг — любо кресты, как в Варфоломеевскую ночь, либо будут нашивать звезды Давида».

Далі фантазія понесла «політолога» Куликова в певний кривавий трилер і він почав пророкувати Україні неодмінні політичні вбивства під час виборчої кампанії. Кого саме уб’ють, «політолог» Куликов ще не вирішив. Спочатку його вибір схилявся до того, що вбити мають Зеленського. Потім він заявив: «Можуть убити Тимошенко, а можуть убити і Порошенка». Варіант, при якому всі учасники президентських виборів в Україні залишаться живі, «політологом» Куликовим не розглядався.

Страшні казки, якими телевізор цілодобово пригощає росіян, спонукали їх сумувати за радянським минулим: за даними Левада-центру, про розпад СРСР шкодують 66% громадян Росії. А головний казкар, який ось уже 20 років сидить у Кремлі й останнім часом дійшов до того, що став усьому світу показувати якісь мультики-страшилки, авторитетно повідомив співвітчизникам, що єдина подія, яку він хотів би змінити в минулому, — це відхід у небуття Радянського Союзу. В зв’язку з цим залишається лише тішитися, що всі його вміння творити дива обмежуються вельми посередньою мультиплікацією.

Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments