У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Привид «референдуму» у «лднр» поїхав блукати до Європи

26 липня, 2018 - 17:49
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Глава МЗС РФ Сергій Лавров і начальник генштабу ВС Валерій Герасимов 23 липня зустрілися в Тель-Авіві з главою Ізраїлю Бенджамином Нетаньяху, наступного дня провели зустріч у Берліні з канцлером ФРН Ангелою Меркель, після чого вирушили до Парижа, де поговорили з президентом Франції Макроном.

Цей вояж справив незабутнє враження на інформаційну обслугу Кремля, яка пережила радісне збудження й почала плескати в долоні, примовляючи захопленим шепотом: «Можемо повторити! Можемо повторити!». Збудження й захоплений шепіт були викликані, звісно, не Лавровим, а Герасимовим, участь якого в цих зустрічах російськими патріотами була сприйнята як демонстрація Заходу тієї самої мами Кузьми, яку Путін періодично пред’являє з часів своєї Мюнхенської промови.

Про патріотичні марення у зв’язку зі спільним вояжем Лаврова і Герасимова досить детально розповіла Любов Степушова у статті «Що Герасимов пояснив Меркель у Берліні», опублікованій на сайті PRAVDA.RU. Автор прокремлівського ресурсу повідомила, що Лавров і Герасимов «це «гінці», які уточнюють рішення по зустрічі Путін — Трамп». Далі було вказано, що «Берлін, менше Париж несуть пряму відповідальність за прихід до влади фашистського режиму в Україні й розв’язану в Європі війну». Виявляється, оскільки Росія провела чемпіонат світу з футболу, вона «могла б дати тепер відверті роз’яснення європейським важкоатлетам про свою позицію щодо України». Чому до ЧС-2018 Росія приховувала свою позицію щодо України, а після мундіалю вирішила піти на відвертість, зрозуміти геть неможливо. Мало того, на думку Степушової, ця позиція «рішуче змінилася». І в зв’язку з цим автор PRAVDA.RU пропонує «пригадати пропозицію Путіна провести референдум у Донбасі». Далі тон автора стає просто загрозливим: «Варіант «тяжких наслідків для державності України» в разі ескалації ситуації не виключається, і його дадуть за планом Генштабу». Суть статті — в її кінцівці: «Це щось у вигляді посилання Путіна Меркель і Макрону: «Поговоріть з Герасимовим, якщо Лавров не переконливий».

Мілітаристські марення Любові Степушової, викладені вище, — це не лише її особисті мрії про те, як Росія нарешті перейде у спілкуванні зі світом на мову «дипломатії танків і «іскандерів». Це — мрія всіх тих, хто сьогодні живе в російському телевізорі й у цілому домінує в інформаційному полі Росії.

Програма «60 хвилин» від 25.07.2018 була цілком присвячена військово-дипломатичному тандему Лаврова — Герасимова. Тон обговоренню задала ведуча Ольга Скабєєва, заявивши: «Якщо міністерство оборони обговорює ситуацію в Україні, то цю ситуацію можна розв’язати дуже швидко». Синові Ольги Скабєєвої всього 4 роки, тобто йому не загрожує загинути в процесі «швидкого розв’язання» української ситуації. Її чоловік, Євгеній Попов, весь час поруч, і вдома, і в студії. «Швидко розв’язувати» ситуацію до України теж не поїде. Тому Ольга Скабєєва вважає, що такі жахливі речі може говорити абсолютно спокійно. Мабуть, не розуміє, що «швидке розв’язання» українських проблем за допомогою міністерства оборони неминуче призведе до тривалих проблем для самої Росії. Як це було з однією країною, яка в минулому столітті «швидко» розв’язувала ситуацію в Чехословаччині, Австрії, Польщі, Великобританії, Франції, СРСР, після чого людство розв’язало ситуацію в цій країні, й вона кілька десятиліть тяжко хворіла й видужувала після своїх «швидких рішень».

Новому тандему Лавров — Герасимов найбільше зраділи головні спікери партії війни в телевізорі, депутати Ніконов і Ж. Депутат Ніконов оголосив, що «Лавров і Герасимов обговорювали в Парижі й Берліні ту ідею, яку Путін обговорював з Трампом, — референдум». Депутата Ніконова абсолютно не збентежило те, що адміністрація президента США вже заявила про те, що референдум у Донбасі неможливий, що підтвердив спецпредставник Держдепу США у питаннях України Курт Волкер, який сказав: «ніякого референдуму там не може бути, й він не може бути легітимним». Для депутата Ніконова позиція США не має жодного значення. «Питання про референдум вкинуте й обговорюється», — повідомив депутат Ніконов. Очевидність того, що ні Меркель ні Макрон не підтримають референдум на території невизнаних «держав», що перебувають під контролем Росії й ведуть війну з Україною, Ніконова також не бентежить. Головне, що «питання вкинуте й обговорюється». Що стосується причин, через які слід проводити референдум на території України без її згоди, то у депутата Ніконова є з цього приводу аргументи. «Україна — це падаюча держава. Але падатиме вона довго», — виніс вердикт депутат Ніконов. І тут же підкріпив вирок аналогією: «Ось, наприклад, Сомалі. Падає й падає». Порівняння країн колишнього СРСР з країнами африканського континенту — заняття цікаве. Росію, наприклад, досить часто порівнюють із Зімбабве, а її попередника, СРСР — з Верхньою Вольтою з балістичними ракетами.

Зі своїм колегою по Держдумі не погодився Ж., який описав найближче майбутнє України інакше. «Львів стане столицею нової держави — Галичини», — урочисто оголосив Ж. — «Усе решта повертається до Росії. І ніхто — ні Макрон, ні Меркель не писне!». Потім Ж. досить довго кричав про те, що в Росії «наймогутніша у світі економіка», про те, що «ми в усьому світі створили промисловість» і «всіх нагодували».

Український політолог Вадим Трюхан заперечив, що «Росія поводиться щодо сусідів, як хуліган». Треба зазначити, що в програмі «60 хвилин» порівняно з соловйовськими «Вечорами» або з програмою Артема Шейніна «Час покаже» панує політкоректність і плюралізм. Соловйов би не дав українському політологові договорити цю фразу до кінця, а Шейнін би тут же наочно показав, як поводяться справжні хулігани. А тут Вадим Трюхан фразу договорив і залишився цілим. Щоправда, після цього на нього налетів Ж. і почав кричати, що «ми рятуватимемо все населення колишнього Радянського Союзу». На думку Ж., у всіх країнах колишнього СРСР треба проводити референдуми щороку, й тоді «всі скажуть, що хочуть назад до складу Росії».

До ідеї «референдуму» в Донецьку багато хто поставився з невиправданою, на мій погляд, зневагою. Вважаючи, що цілком передбачуване небажання США і Європи брати участь у цьому міжнародному хуліганстві стане перешкодою для Путіна чинити його самостійно. Забуваючи, що він нікого не запитував, коли анексував Крим і окупував частину України. Путін цілком цілеспрямовано створює союз держав-ізгоїв, які шляхом взаємного визнання забезпечуватимуть собі квазілегітимність. Асад уже визнав Південну Осетію. Плюс Абхазія, Придністров’я, «ДНР», «ЛНГ» плюс Росія — чим не альтернативна «Ліга Націй», що складається з непогано озброєних бандитів і повністю контрольована путінською Росією. Комінтерн відпочиває — такого бандитського інтернаціоналу, та ще й з ядерним арсеналом світ іще не бачив.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments