Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Путін висаджує мозок!

«31.03-06.04.2017»
6 квітня, 2017 - 19:52

Зазвичай у такі дні у «Фейсбуці» найлегше відокремити панікерів, любителів дешевої конспірології, просто дурнів — від тих, до чиєї думки варто дослухатися, на чиїй сторінці ти залишаєш галочку, що хочеш цю людину і далі читати... Так було раніше. Не знаю, мода це така чи масовий психічний розлад. Але не встигло з’явитися перше незрозуміле ще повідомлення про вибух у пітерському метро, як і ще кілька днів тому стовпи критичного мислення кинулися обсмоктувати одну єдину версію: «Путін підриває Росію». Можливо, я б на це відреагував не так гостро, але дуже схоже на те, що хвороба ця розповсюдилась у нас до самого верху. Буквально напередодні — на місце вбивства Вороненкова ще не прибула оперативна група, а Президент вже знав, хто і за чиїм наказом стріляв. Ще тільки почали гасити склади в Балаклії, а наша влада напевно вже знала, що це не нечисте на руку керівництво складу, не бовдур-солдат, що любить нишком покурити за штабелем снарядів, як це було вже за нашої пам’яті кілька разів, — це Путін. І відразу стало ясно і легко. Ну, звісно ж! І можна втовкмачувати українцям будь-яку маячню про те, як небезпечний злочинець, що перебуває у розшуку, служив у Нацгвардії, неодноразово відкрито виїжджав за кордон і на Донбас, аби встановити контакт із замовниками... Шкода, не здогадалися свого часу з Шереметом!

Так, Путін і його оточення — люди без моралі, здатні на будь-які злочини. Але з цього не випливає, що Путін — єдина така людина на Землі, що десятки й тисячі подібних до нього великих і маленьких злочинців не живуть довкола нас, щодня не коять своє велике або мале зло. Що до Путіна і без Путіна не було б міжнародного тероризму, як і півстоліття тому лише мала частина світової терористичної мережі так чи інакше була пов’язана з СРСР. З цього не випливає, що ISIS контролюється Росією, так само як воно не контролюється Ердоганом або США, хоча, без сумніву, на початковому етапі всі ці три спецслужби мали тісні контакти з ISIS, чий успіх у перші роки тим і пояснюється, що вони майстерно створювали відчуття, що їх можна контролювати, а з Ердоганом взагалі — що на них можна непогано заробити (велика частина нафти ISIS довго йшла через Туреччину, а не Сирію, поповнюючи кишеню турецького президента, через фірми, контрольовані його сином). Ніби останніми роками в Росії не підривали метро, автобуси, аеропорти. Ніби вторгнення чеченських банд до сусіднього Дагестану і без вибухів будинків у Москві, Буйнакську, Волгодонську 1999 року не було для Путіна достатнім приводом вводити війська до Чечні. Про це ви не подумали, коли знову повторюєте конспірологічні теорії Литвиненка і Піонтковського?

Так, без жодного сумніву, провина Путіна у всіх цих терористичних актах є. Він сам, його попередники, що привели його до влади, його найближче оточення створили в Росії атмосферу, в якій людське життя не варте зовсім нічого. На його совісті — десятки тисяч людських жертв у Сирії, це його спецслужби пресують школярів та інтелігентів, замість того, аби займатися попередженням терористичних актів, які були неминучі після початку російського вторгнення на Близький Схід. Як неминуче хлине назад у Росію та кров, та людська нечисть, яка сьогодні за його наказом коїть свою чорну справу на Донбасі.

Не маю сумнівів у тому, що більшість вже після першого абзацу поставила діагноз: «Плахонін вибілює Путіна — продався!». Ну, а тим небагатьом, хто дочитав, спробую пояснити, до чого це все. Перш за все, питання в правді — не як в абстрактній категорії, а як у цілком конкретному і приземленому понятті, що дозволяє отримати з того, що відбувається, урок, який не дасть повторитися трагедії: як у Росії, так і в нас, змусить силовиків та спецслужби по-справжньому виконувати свою роботу, а не генерувати для ЗМІ безглузді версії, нарешті, покарати винних, а не списати подію на недосяжних (кожен — через низку обставин) загиблого кілера чи далекого Путіна. І навіть якщо це й Путін, то засудити його можна буде лише в результаті неупередженого розслідування, а про яку неупередженість можна говорити, якщо навіть ледачий, включаючи високопоставлених осіб, хто не має права цього робити, з перших секунд ткнув у його бік рукою. Якщо ви не хочете це зробити заради мертвих, зробіть це заради живих, адже наступного разу під загрозою може виявитися і їхнє, та що там, і ваше власне життя. А всі лише безсило розведуть руками — це ж Путін, що ми могли!

...І ще одна річ. Хвилину мовчання придумали не лише як данину пам’яті тим, хто пішов, але і як можливість у важкий для всіх момент трохи подумати, перш ніж почати говорити.

Подумаємо. Помовчимо.

Рубрика: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments