З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Рецепти щастя

16 жовтня, 2019 - 19:39

Що робити, друзі!

Ми живемо в епоху хрестоносців невігластва. Вони тепер замість меча і вогню сірістю встановлюють світовий порядок.

Чим дурніша людина, тим більше у неї шансів вибитися на керівні посади. Взяти того ж Трампа, лідера 42% населення США, що не прочитав в житті жодної книги і розбирається в географії, як Митрофан в п'єсі Д. Фонвізіна, яку, природно, ніхто не читає, хоча на «Амазон» можна купити «Undergrowth» всього за 69 доларів. П'єска, звичайно стара для нової свідомості, але в ній є деякі думки для сучасників. Наприклад, щодо схильності людської натури вважати дурницями, то, чого вона не знає. Тому нема чого дивуватися, якщо наш міністр деградації говорить точнісінько, як літературний герой на ім'я Скотінін: "Я зроду нічого не читав. Бог мене позбавив від цієї нудьги".

Явище, цікаве не стільки в індивідуальному втіленні, скільки в історичному масштабі. Адже ще до Різдва Христового освічена частина населення знала, що Земля кругла, а навколо неї безліч планет. Але чому треба було спалити Джордано Бруно, щоб розвіяти переконання в пласкості нашого дому? Історія з генетикою теж змушує задуматися про легкість, з якою освіченість перетворюється в дрімучість. До 30-х років всі, кому треба, читали Моргана і Мьоллера. З'явився Лисенко, ніколи не читавший цих двох, і все - прощавай наука.

Так. Темрява наступає, коли очі втомлюються від яскравості навколишнього світу. Тобто, чим яскравіше і різноманітніше світ, тим більше з'являється людей, що бажають перевести його в зручний для сприйняття формат. Адже чорно-білий виглядає однаковим для дальтоніків та тих, хто розрізняє мільйони відтінків. А значить, у всіх рівні можливості суджень про нього. По-друге, 80% інформації про цей самий світ людина отримує завдяки зору, а не розумовим процесам, що виникають при читанні. Ось чому картинка проникає в свідомість швидше думок.

Хочеш бути щасливим - не читай, не думай і не сперечаюся. Дивись кіно, а розумні розмови веди за обідом.

Новини партнерів