Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Рів з крокодилами замість залізної завіси

20 вересня, 2018 - 19:42
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня», 1997 р.

19 вересня був опублікований Указ Петра Порошенка про розривання угоди про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та Росією. Київ уже заявив про свій намір переглянути всі угоди з Російською Федерацією. Зокрема, буде припинено дію угоди про статус Азова як внутрішнього моря України та Росії.

Дональд Трамп розповів, що його польський колега Анджей Дуда запропонував йому створити в Польщі американську військову базу з постійним розміщенням військовослужбовців США. Крім цього, Трамп із Дудою обговорили перспективи безвізового в’їзду, підписали угоду про стратегічне партнерство та домовилися про «просування енергетичної безпеки». При цьому Трамп заявив: «Жодна країна не повинна залежати від одного зарубіжного постачальника енергії». Джерела в Кремлі кажуть, що, почувши ці слова американського президента, на Путіна напала гикавка, яку довго не могли угамувати.

Підсумком вересневого Східного економічного форуму, що відбувся у Владивостоці, названого російськими ЗМІ тріумфальною ходою путінської Росії  Азією, стали дві новини. Відразу після завершення форуму голова представництва Банку Росії в Китаї Володимир Данилов заявив, що китайські комерційні банки відмовляються проводити транзакції за участю російських компаній через санкції США та Євросоюзу.

«Є проблеми, пов’язані з розширеною інтерпретацією низкою китайських банків обмежувальних заходів третіх країн щодо Росії. Комерційні банки Китаю частенько посилаються на санкції країн ЄС і США, що наводяться як причина відмови в обслуговуванні платежів клієнтів російських банків, які не мають підстав», — скаржиться представник Банку Росії та пропонує провести серед несвідомих китайських товаришів роз’яснювально-виховну роботу.

Російські телевізійні «стратеги» і «експерти» 24 години на добу, 7 днів на тиждень вішають локшину на вуха росіянам про те, що їм має бути байдуже на санкції об’єднаного Заходу, оскільки у нас є під боком могутній Китай, а росіянин із китайцем — брати, як відомо, навік. Ще одна порція локшини була про відмову від долара та перехід у розрахунках між Китаєм і Росією на юані та рублі. А коли зі світу телевізійних марень на хвилинку повернулися в реальний світ, то раптом виявилося, що брати-китайці чомусь не хочуть ризикувати стосунками з об’єднаним Заходом, у якого в сумі майже половина світового ВВП, заради країни, в якої частка в світовій економіці складає 1,5%.

Із другим за значимістю учасником «тріумфального» форуму, з Японією, стався конфуз прямо під час пленарного засідання. Глава японського уряду Сіндзо Абе запропонував Росії рухатися у напрямку мирної угоди. І тут Путін заявив: «Ось яка думка у мене зараз промайнула: давайте укладемо мирну угоду без будь-яких попередніх умов». Путінські прислужники, що сиділи в залі, тут же влаштували овацію з нагоди цього геніального осяяння. Сам Путін радісно посміхався, вочевидь задоволений своїм жартом, і лише японський прем’єр Сіндзо Абе сидів з кам’яним обличчям і чомусь не ляскав у долоні. Ідіотизм путінської пропозиції зрозумілий кожному школяреві, оскільки відомо, що головна причина, через яку Росія та Японія не можуть укласти мирну угоду 73 роки поспіль після закінчення Другої світової війни, — це Курильські острови. І запропонувати Японії мирну угоду «без попередніх умов» — це так само, якщо людина, що позичила у сусіда велику суму, запропонує йому мирову без повернення боргу і навіть без обговорення цього питання.

На Близькому Сході за минулий тиждень Путін примудрився вплутатися в конфлікт з одним із ключових гравців у цьому регіоні — Ізраїлем. Ворошиловські стрільці Асада, цілячись в ізраїльські винищувачі, збили російський літак, і Міноборони Росії звинуватило в загибелі своїх військових Ізраїль, після чого в Росії терміново виповзли зі своїх печер усі юдофоби та почали загрожувати загибеллю не лише Ізраїлю, але й російським євреям.

Поки в реальному світі довкола Росії все виразніше зростає смуга відчуження, у світі телевізійних марень панує веселість. У шоу Володимира Соловйова «Вечір» від 19.09.2018 ведучий і «експерти» три години поспіль потішалися над тим, як за їхніми спостереженнями деградує еліта західного світу. Яків Кедмі, якого в цьому шоу називають «громадським діячем Ізраїлю», як приклад деградації Заходу вказав на Канаду й Італію. У Канаді, за його спостереженнями, «не залишилося взагалі нічого, окрім хокею». А «розумовий розвиток властей Канади — на рівні хокейної шайби». Таку сувору оцінку з боку Кедмі канадці заслужили через те, що міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд висловила стурбованість щодо можливого отруєння активіста Pussy Riot Петра Верзілова, який є громадянином Канади. Мабуть, у картині світу Якова Кедмі про своїх співгромадян здатні турбуватися лише хокейні шайби, а люди цього робити не повинні.

Крім Канади, у Якова Кедмі, як з’ясувалося, є величезні претензії до Італії. У цій країні, «валютна повія стала членом парламенту», — жахався Кедмі. Й ухвалив Заходу вирок: «Вони гниють самі!!!» Мабуть, «громадський діяч Ізраїлю» Яків Кедмі мав на увазі 66-річну Чиччоліну, в минулому порноактрису, яка в 80-х роках минулого століття обиралася до італійського парламенту. Важко сказати, чому Чиччоліна так запала в душу Якову Кедмі, що він у всьому західному світі побачив лише її, але якщо обирати між Чиччоліною, яка колись продавала своє тіло і російським парламентарям, які сьогодні продають свою совість, я б обрав Чиччоліну.

Тим часом, «експерти» в студії Соловйова насилу долаючи напади веселості над кумедними корчами деградуючого Заходу, спробували налаштуватися на серйозну хвилю. Одним із перших припинив хихикати режисер Шахназаров, який почав пояснювати, чому «лібералізм сьогодні вмирає». Виявляється, цьому самому лібералізмові більше нікуди рухатися. «Свобода не може далі розширюватися!» — проголосив режисер Шахназаров і розвів руками, аби показати публіці природні кордони свободи. З огляду на те, що він показав, свободи повинно бути, відверто кажучи, зовсім небагато.

Вожді Радянського Союзу, прагнучи захистити народ від впливу Заходу, оточили країну залізною завісою. Те, що зараз будує Путін і його оточення, за дизайном більше нагадує рів з крокодилами. А щоб популяція не лякалася, її утішають веселими розповідями про остаточну деградацію Заходу.  

 

Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments