Перший-ліпший брехун і ошуканець може розвалити цілу державу, тоді як упорядкування речей навіть в одному домі неможливе без ласки Божої.
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького

Розріжемо стрічку на скриньці Пандори!

18 вересня, 2017 - 11:09

Трагедія в Одесі, де під час пожежі в дитячому таборі «Вікторія» загинуло троє дітей, а багато хто отримав опіки і травми, сколихнула громадськість. Люди вимагають відставки мера Г. Труханова, який особисто курирував введення пожежонебезпечного комплексу в експлуатацію та ще затягнув на презентацію об'єкта, вартістю в 66 мільйонів гривень, Президента країни, зробивши його побічно причетним до безвідповідальності місцевої влади. Обурення жителів викликав і концерт в селищі Совіньйон, де святкували 20-річчя населеного пункту для небідних людей. Шоу за участю відомих столичних і місцевих артистів пройшло, незважаючи на оголошений траур і атмосферу пригніченості в місті.

В одному нещасті, як часто буває в нашому житті, чітко проявилися вади поведінки влади і громадян, які властиві порту-курорту, і звичаям, підтримуваним місцевими лідерами думок. Геннадій Труханов давно перебуває в епіцентрі критики за багато огріхів. Його звинувачують у збереженні російського громадянства, тісній співпраці з кримінальним світом, підтримці сепаратистських сил, розбазарюванні об'єктів муніципальної власності (нещодавній скандал - передача в оренду приватній компанії нової лікарні швидкої допомоги, побудованої спеціально для міста) і в багатьох інших серйозних порушеннях правового і морального характеру . Однак під час офіційних візитів перших осіб держави Г. Труханов не тільки був поруч з ними в почесному пулі, а й «пристібає» до своїх справ, яким він закликає довіряти вже не самих одеситів. Так президент Петро Порошенко опинився на відкритті Стамбульського парку, «грандіозної споруди» з декількох десятків крамничок, кілометра доріжок, мощених тротуарною плиткою, і гектара зелених газонів. Дисонанс між рядовим досягненням муніципальної діяльності та презентацією його на рівні національного досягнення впав в очі і викликав багато запитань. Тим більше коли дія повторилася і характеристику «фантастичного місця» в Україні табору «Вікторія» присвоїв не хто інший, а президент країни, зачарований дітищем мера. Виходить, небезпечно безоглядно довірятися справам одеської міської влади. І без трагедії у «Вікторії» всі ми бачимо дистанцію мерії від загальних проблем міста і країни. Можливо, єдиний муніципальний орган в Україні, який не помічений в допомозі пораненим солдатам, не висловив співчуття сім'ям загиблих. Про це всі знають. І артисти теж знають: Одеса місто веселих людей. Навіщо псувати настрій і бізнес, якщо все вже замовлено і оплачено? Коли веселощі стають професійним заняттям, засмучуватися здатні лише дилетанти. Ті, хто знають свою справу, радісно переріжуть стрічку і на ящику Пандори.

Думаю, мер Одеси не залишить своє крісло, як його попередник О. Костусєв, який утік разом з партією, якій служив. Соратники Г. Труханова поки на місці. І замовники урочистостей у траурні дні залишаться на своїх місцях міського супутника, і артисти ще заспівають на похоронах. Все ще повториться не раз, поки моральний борг не виявиться важливішим за службовий.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments