Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Сезон штормів

«07-13.09.2018»
13 вересня, 2018 - 19:20

У середу Верховний суд Росії виніс дві ухвали. Про одну з них написали всі без винятку українські ЗМІ. Інша, хоч, на мою думку, і пов’язана з нею нерозривно, залишилася українськими ЗМІ непоміченою. Першим своїм рішенням Верховний суд Росії залишив чинним вирок українському журналістові Роману Сущенку. Другим задовольнив скаргу новосибірського екс-міліціонера Євгена Чуплинського. Український журналіст Роман Сущенко, який просто на кілька днів заскочив з Парижа до свого двоюрідного брата до Москви, відбуватиме 12 років ув’язнення за «шпигунство». Довічне увязнення, до якого за вбивство щонайменше 19 жінок суд присяжних засудив міліціонера з Новосибірська Євгена Чуплинського, буде переглянуто.

У суботу прокремлівські тітушки із SERB на Великому Москворецькому мосту напали на волонтерів, які чергують там і вже не перший рік охороняють народний меморіал на місці вбивства лідера антипутінської опозиції Бориса Нємцова. — Попри побої, розпилений з балончика газ і виплеснуті на волонтерів фекалії поліція на місце нападу на виклик таки і не прибула. А в понеділок на сайті Кремля було опубліковано президентський указ про нагородження Орденом мужності «за мужність і самовідданість, виявлені під час виконання службового обов’язку» в ході «розслідування» вбивства Бориса Нємцова, Миколу Тутевича, старшого слідчого з особливо важливих справ при голові Слідчого комітету.

Ну і, як вишенька, якщо пішла мова про ордени й медалі, минулої неділі нагороджено премією російської Спілки журналістів «Камертон» імені вбитої за наказом тих самих людей з Кремля, що й Нємцов, російської журналістки Ганни Політковської кремлівського пропагандиста в Україні Кирила Вишинського. Утім, із часу заснування цієї премії 2013 року, серед її лауреатів це далеко не перший такий випадок. Візьмімо, приміром, лауреата минулого року Євгена Піддубного, що прославляв військові злочини росіян у Грузії, в Україні, у Сирії, і безпосередньо причетного до міжнародної російської кампанії з інформаційного прикриття використання хімічної зброї режимом Асада.

У відповідь на публікацію розслідування про масштабну корупцію під час закупівлі продуктів харчування для Національної гвардії Росії її командувач генерал Віктор Золотов опублікував відеозвернення, в якому викликав російського опозиціонера Олексія Навального, що відбуває 30 діб адміністративного арешту, на дуель. Колишній багаторічний начальник особистої охорони Путіна Віктор Золотов на цій посаді з-поміж іншого курирував зв’язки між злодіями спершу в Смольному, а потім у Кремлі, і злодіями в законі. Отже, йдеться не про захист честі й гідності, а про «відповідь за базар» згідно з «понятями» російського злодійського світу. Виклик був зроблений у вівторок, а вже в середу до Державної думи Росії було внесено законопроект № 547098-7 під назвою «Дуельний кодекс Російської Федерації». Щоправда, законопроект авторства ЛДПР, схоже, не пов’язаний із викликом Золотова, оскільки передбачає дуель лише як спосіб з’ясування стосунків між представниками вищого — чиновницького стану в Росії. У разі виклику на дуель пересічних громадян вищий начальник чиновника має заздалегідь винести ухвалу, чи гідний цей пересічний громадянин такої високої честі.

Ще тиждень тому Кремль з іронією ставився до оприлюднених британцями результатів розслідування отруєння в Солсбері. Відтоді вже журналісти знайшли і опублікували силу-силенну інформації про переміщення російських агентів Олександра Петрова і Руслана Боширова за останні роки. Тож цієї середи, перебуваючи на Східному економічному форумі у Владивостоку, і сам російський президент був вимушений визнати, що ці люди російській владі відомі. Щоправда, за цей же тиждень, на відміну від британців без багатомісячного розслідування Путін встиг з’ясувати, що в діях цих людей немає «нічого кримінального», і він навіть закликав цих «доброчесних громадян», як колись отруювач Олександра Литвиненка Андрій Луговий, самим прийти на російські телеканали і все їм розповісти. Ну, а поки Петров і Боширов не дісталися до російських телеефірів, увечері в середу з ознаками отруєння невідомою речовиною до московської лікарні доправили учасника Pussy Riot і видавця «Медіазони» Петра Верзилова.

Ось такий короткий, лише за кілька днів, огляд новин із Росії. За його рамками залишилися кримська шизофренія — це коли кримська влада каже, що проблем із водою у Криму немає, а в Раді з прав людини ООН представник Росії того ж таки дня звинувачує Україну в порушенні міжнародного права, в результаті якого населення окупованого Росією Криму залишилося без води; черговий важкий, що супроводжується галюцинаціями, напад сліпоти у російського «омбудсмена» (у її випадку лише в лапках) Москалькової, яка не помітила фото- і відеодоказів звірячого побиття сотень жінок, літніх людей, підлітків, дітей (утім, ніби чоловіків призивного віку бити можна) під час розгону всеросійської акції проти пенсійної реформи, але яка при цьому обурилася буцімто двома випадками нападу протестувальників на поліціянтів, що підтверджуються виключно черговими сумнівними свідченнями російських «правоохоронців»; анонс російською делегацією на засіданні ОБСЄ вбивства Шарія, яке вони готують, підозри спецкомісії «Роскосмосу», що це американські астронавти спеціально просвердлили дірку в російському космічному кораблі «Союз». Десятки, сотні інших, здавалося б, не пов’язаних одна з одною новин з Росії, що відгонять божевіллям, зливаються в загальну картину занурення цієї країни в безодню четвертого президентського терміну Володимира Путіна. Напади безумства частішають — те, що раніше збиралося за місяць, тепер вміщується в інформаційну картину окремо взятого дня. Настала осінь — сезон штормів і ураганів. Ну, а за осінню неминуче настане зима.

Рубрика: 
Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments