Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Шарм «минулості» чи дим від шашлика?

Як по-різному можна використовувати історичну спадщину
20 вересня, 2018 - 13:19

Потрапити в Ужгород у дні, коли відзначається день народження міста (якому 1125 років), і нікуди не вийти, було б неправильно. А вже якщо виходити, то у стару, мадярсько-чеську частину Ужгорода, де досить добре збережені старі будівлі. А серцем старого міста є пішохідна вулиця Корзо, аналог міської «стометрівки». І саме тут відбулося цікаве дійство під назвою атмосферний арт-моб «Зазирнім у минулость». До речі, слово «минулость» – суто закарпатського походження і поширене лише тут. Організували арт-моб артисти Закарпатського народного хору театру «Бавка» та студенти місцевого училища  культури.

І задефілювали по Корзо панночки і пані, легіні у строях, в яких ходили Ужгородом сто літ тому, на початку ХХ століття. Це було дивовижно красиво! «Чи так воно було, чи не так воно було у нашому вароші (місті), ми знати точно не можемо, але спробуємо заглянути у минулость!» – з цими словами ведучий, артист хору, запросив присутніх (а людей було тьма) пройтися «як у молодості» по Корзо. А на Корзо влаштували кілька локацій, де оркестр зупинявся і артисти показували то циганський танець, то співали, то танцювали місцеві танці.

Чудова ідея,  що створює ефект зустрічі з історичним минулим і такі дійства  завжди захоплюють. Подумалось: хіба у Луцьку нема хору? Є знаменитий Волинський народний хор, який би легко, як кажуть, організував такий же арт-моб.  Хоча де у Луцьку його проводити? На тісненькій вулиці Лесі Українки? Бо більше старих вулиць,подібних до ужгородських, у нас і нема. Старе місто забудовується приватними котеджами,багато історичних будівель стоять натурально в руїні, до якихось «кращих  часів». Проте у середньовічному Луцькому замку життя гримить на повну. Саме гримить. То фестиваль джазу, то концерти з сучасними децибелами під час «Ночі в Луцькому замку», але найчастіше таки, мало не щотижня, фестивалі їдла. То сала, то м’яса і пива, то пива, м’яса і йоги (!). Стоїть тоді над замком дим від шашликів... Такий собі генделик у середньовічних стінах.

Є приклади, коли масові дійства проводять і на Замковій площі, місця  вистачає. Але, певно, то комусь дуже невигідно. То ж Луцький замок пропах м’ясом, ковбасою, пропадає дух давнини і неповторності.  А він визнаний одним із семи чудес України.

 

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments