Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Шарм «минулості» чи дим від шашлика?

Як по-різному можна використовувати історичну спадщину
20 вересня, 2018 - 13:19

Потрапити в Ужгород у дні, коли відзначається день народження міста (якому 1125 років), і нікуди не вийти, було б неправильно. А вже якщо виходити, то у стару, мадярсько-чеську частину Ужгорода, де досить добре збережені старі будівлі. А серцем старого міста є пішохідна вулиця Корзо, аналог міської «стометрівки». І саме тут відбулося цікаве дійство під назвою атмосферний арт-моб «Зазирнім у минулость». До речі, слово «минулость» – суто закарпатського походження і поширене лише тут. Організували арт-моб артисти Закарпатського народного хору театру «Бавка» та студенти місцевого училища  культури.

І задефілювали по Корзо панночки і пані, легіні у строях, в яких ходили Ужгородом сто літ тому, на початку ХХ століття. Це було дивовижно красиво! «Чи так воно було, чи не так воно було у нашому вароші (місті), ми знати точно не можемо, але спробуємо заглянути у минулость!» – з цими словами ведучий, артист хору, запросив присутніх (а людей було тьма) пройтися «як у молодості» по Корзо. А на Корзо влаштували кілька локацій, де оркестр зупинявся і артисти показували то циганський танець, то співали, то танцювали місцеві танці.

Чудова ідея,  що створює ефект зустрічі з історичним минулим і такі дійства  завжди захоплюють. Подумалось: хіба у Луцьку нема хору? Є знаменитий Волинський народний хор, який би легко, як кажуть, організував такий же арт-моб.  Хоча де у Луцьку його проводити? На тісненькій вулиці Лесі Українки? Бо більше старих вулиць,подібних до ужгородських, у нас і нема. Старе місто забудовується приватними котеджами,багато історичних будівель стоять натурально в руїні, до якихось «кращих  часів». Проте у середньовічному Луцькому замку життя гримить на повну. Саме гримить. То фестиваль джазу, то концерти з сучасними децибелами під час «Ночі в Луцькому замку», але найчастіше таки, мало не щотижня, фестивалі їдла. То сала, то м’яса і пива, то пива, м’яса і йоги (!). Стоїть тоді над замком дим від шашликів... Такий собі генделик у середньовічних стінах.

Є приклади, коли масові дійства проводять і на Замковій площі, місця  вистачає. Але, певно, то комусь дуже невигідно. То ж Луцький замок пропах м’ясом, ковбасою, пропадає дух давнини і неповторності.  А він визнаний одним із семи чудес України.

 

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments