Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Що сказала Королева?

9 квітня, 2020 - 19:20
ФОТО REUTERS

Коли буває важко чи страшно, я уявляю, що сказав би тато, і посміхаюся. Він вмів заспокоїти й перетворити найстрашнішого життєвого тигра в дрібненьке кошеня, з яким уже значно легше справитися. В кожного із нас є люди, поруч чи в пам'яті, які допомагають пережити складні часи.

А світ давно не переживав таких глобальних випробувань, як сьогодні. Локальні конфлікти, бідність чи несправедливість потворять його роздрібнено, а тут усі-усі на війні з єдиним ворогом, невидимим і підступним. Теорії змови, статистика смертності, економічні втрати дещо різнять від країни до країни, однаковим лишається страх у серці кожного.

В такі часи до націй звертаються їх авторитети. Перепещена президентськими відео Україна знає, авторитет — то не посада чи чин, то репутація поєднана із мудрістю та усвідомленою любов'ю до свого. В такі часи люди не хочуть обіцянок чи чвар, а лиш батьківської розмови від якої на серці стане легше. Днями до британців звернулася їх королева, а до нас звернувся президент і попросив “не перетворюватися на ображених дітей, яким заборонили їсти морозиво”. Ясна річ, це теж зразок батьківської поради, проте геть не того масштабу, що потребуємо сьогодні. То що ж сказала Королева?

На відміну від політиків (яких ми обираємо, а відтак вони хочуть подобатися і часто керуються глобальною модою, порухом камер чи мінливою увагою електорату), Корона майже вічна і може говорити щиро. Тож Королева визнала, часи складні, втрати серйозні, боротьба триває. Проте і перемога буде, як і мить, коли відступить небезпека, сім'ї возз'єднаються і з'явиться новий привід для національної гордості — чергову війну виграно. Не думайте про подвиги минулого, британське сьогодення також славне, бо кожен вчинок, що рятує життя співгромадян — величний.

Дивлячись на цю особливу жінку в зеленому костюмі посеред ошатного кабінету з трояндами на столі, наздоганяє відчуття неперервності британського часу. Суспільство, що живе за Великою Хартією вольностей 1215 року ставить правила вище за формальності, а традицію вище за політику. Може й нам варто спробувати?

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ