Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Що треба було зробити владі

20 лютого, 2020 - 12:50

Дивіться. Є три умови, щоб паніка в суспільстві почала стрімко наростати:

1. Загальна напруженість у суспільстві, викликана природними, економічними, політичними лихами, що сталися або очікуються.

2. Відсутність ефективних лідерів громадської думки та джерел інформації, що користуються загальною довірою.

3. Тотальна недовіра до заяв, дій та кваліфікації влади по всій її ієрархії від самої центральної до місцевої.

Усі ці три чинники присутні в українському суспільстві.

Середньостатистичний народ – це завжди і всюди малоосвічена, забобонна маса, що піддається вірусній паніці. З часів Стародавнього Риму нормальна влада знає сентенцію: не лякайте слабких (народ) – їхня паніка руйнівна.

У всі віки відповідальною за поширення паніки в суспільстві є ВЛАДА!

А тепер – що треба було зробити ВЛАДІ, використовуючи ЧИСЛЕННИХ піарників та інформаційників, які сидять біля годівниць Кабміну, Слуги народу і ОП.

1. Треба відразу ж було створити окремий ІНФОРМАЦІЙНИЙ ШТАБ, який би координував і централізував поширення інформації (через офіційні та неофіційні джерела), протидіяв фейкам, оперативно реагував на спалахи паніки, працював із журналістами та ЛГД. І складатися він мав би не з дівчаток і хлопчиків (дружин, чоловіків та інших... наближених до 95-го кварталу), а реальних, прокатаних і досвідчених інформаційників. Вони є, і їх багато в країні. Але просто владі швидше потрібні лояльні ідіоти, ніж професіонали-інакодумці.

2. Суспільство мало отримувати інформацію про готовність до протидії вірусу, карантину, профілактики тощо - максимально у вичерпному обсязі, а то і в більшому, ніж воно здатне перетравити. Це ЗАВЖДИ мінімізує будь-який простір для виникнення чуток і домислів.

3. Спікерами ПЕРШОГО І БАЗОВОГО ешелону в цих ситуаціях повинні виступати неполітичні фігури, які є професіоналами в цій галузі. Тобто медики! Можна по-різному ставиться до Комаровського і до його політичних поглядів, але, як цей механізм роз'яснення працює, він продемонстрував ще з часів паніки 2009 року («свинячий грип» при Тимошенко).

4. Спікерами ДРУГОГО ешелону мали стати представники виконавчої влади. І в цій ситуації треба віддати належне Авакову – він єдиний, хто спробував. А пані Скалецькій треба менше пафосних і порожніх фраз говорити. Це не лекція в Могилянці. А ще краще визнати власну некомпетентність і подати у відставку. Далі буде тільки гірше. Хоча по-хорошому туди треба піти всьому Кабміну на чолі з Гончаруком.

5. І тільки спікерами ТРЕТЬОГО ешелону повинні бути політики. І бажано насамперед для Зеленського писати тексти на цю тему і переконувати його вивчити ці тексти. Вся країна вже відчула, що імпровізатор він ніякий.

При написанні цього тексту я абсолютно не вірю, що його прочитають і якимось чином застосують представники нинішньої влади. Цей текст більше для мислячих представників суспільства. Ми не програємо інформаційні війни. Ми в них вже давно військовополонені.

Новини партнерів