У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Терорист і держава

У чому відмінність між Україною і Росією
23 липня, 2020 - 20:11
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Весь день 21 липня російський телевізор смакував теракт в українському Луцьку. Мешканці телевізора радісно глумилися з українських спецслужб і в цілому з української держави, яка — дивіться, дивіться! — нічого не робить з терористом, котрий захопив заручників, а якщо й робить, то все абсолютно неправильно.

Ольга Скабєєва і Євген Попов зі своїми «експертами» в програмі «60 хвилин» від 21.07.2020 на різні голоси розхвалювали блискучу роботу російських спецслужб і сміялися з цих українських нездар.

Першим в атаку на Україну кинувся відставний підполковник Сергій Карнаухов, якого відрекомендували як «ветерана бойових дій». «Я бачу тут два теракти, — негайно заявив відставний підполковник, — один, якому вже багато років, коли в заручниках у цієї кліки вся країна». Про другий теракт, підполковник Карнаухов нічого до пуття не сказав, зате з гнівом обрушився на українських силовиків. «Це бачити неможливо!» «Абсолютний бардак!» «Бананова республіка!» Крізь досить невитіюваті лайки підполковника Карнаухова з деякими труднощами пробивалася думка про те, що йому не подобається, що у протидії теракту бере участь поліція, а не СБУ, хоча на екрані в студії було видно, що українська поліція займається своєю прямою справою — оточує периметр, а що стосується співробітників СБУ, то їхня провина, мабуть, полягала в тому, що вони не доповіли про свої дії відставному підполковнику Карнаухову. Вилаявши українських силовиків, підполковник Карнаухов перейшов до виявлення причин їхньої невмілості, і тут же їх виявив. «Якби Україна не вийшла з усіх договорів з російськими спецслужбами, то вони вже встигли б отримати нашу допомогу, і у них все було б добре!» — пояснив підполковник Карнаухов.

Змушений на хвилинку відволіктися від головної теми й пояснити для тих, хто не знає, що відставний підполковник Карнаухов — це професійний провокатор і стукач, якого російські спецслужби укорінили до губернатора Кіровської області Білих, оскільки той, маючи репутацію ліберала, не користувався їхньою довірою. Стукав підполковник справно, здобув популярність як головний ініціатор і організатор «справи Кіровліс» проти опозиціонера Олексія Навального. Одним словом, людина цей Карнаухов надійна, перевірена, саме на таких «експертах» стоїть і тримається російський телевізор...

Думку Карнаухова про коріння слабкості українських спецслужб підтримав інший «експерт», Ігор Коротченко, який точно вказав дату, після якої справи в українських силовиків пішли шкереберть. «До 2014 року СБУ взаємодіяла з Росією, після 2014-го наше місце зайняли американці, й сталося серйозне зниження професіоналізму», — пояснив «експерт» Коротченко.

«Експерт» промовчав про те, що в результаті «взаємодії» українських силовиків з російськими збройні сили України, а також поліція й усі українські спецслужби виявилися в момент окупації Криму й у перший період російської агресії на Донбасі паралізованими, оскільки були буквально нашпиговані офіцерами, чия лояльність до російських колег у цій ситуації обернулася зрадою України.

Що ж стосується дивовижної «ефективності» російських спецслужб, про яку хором співали Скабєєва та її «експерти», то про неї краще запитати в громадських організаціях «Матері Беслана» та «Норд Ост». Саме там можуть поіменно назвати кожного з 314 заручників, зокрема 186 дітей, які загинули в результаті штурму школи в Беслані й кожного з 174 заручників, які загинули від газу під час штурму театру на Дубровці.

Пам’ять зберігає і брехню російського офіціозу, який у кілька разів зменшував кількість заручників у Беслані, й путінську брехню про те, що на Дубровці «люди загинули не в результаті дії газу, який був нешкідливим, а стали жертвами низки обставин, зневоднення, хронічних захворювань, того, що були змушені довго перебувати в цьому місці».

Наступного дня, коли вже було відомо, що терорист заарештований, усі заручники, цілі та неушкоджені, звільнені, російська медійна обслуга почала з іще більшою старанністю поливати брудом Україну, її силові структури й особливо Президента.

«Політолог» Сергій Марков 22.07.2020 опублікував текст під назвою Failed State, в якому обурювався поведінкою Президента Зеленського.

«Усі розуміють, що залізне правило не виконувати жодних вимог терористів дуже важливе й рятує тисячі життів. Усі розуміють, що згода Зеленського виконати вимогу терориста означає, що тепер багато терористів захоплюватимуть заручників і вимагатимуть чогось у Зеленського», — повчально зауважив «політолог» Марков. І завершив свій пасаж звичайної мантрою, що «Україна чекає справжнього господаря, який наведе порядок у країні».

Репутація «політолога» Маркова робить будь-яку дискусію з ним непродуктивною. Але теза про «залізне правило не виконувати жодних вимог терористів» дуже часто й дуже багатьма людьми з пристойною репутацією висувається в ролі аксіоми, що змушує в черговий раз заперечити універсальність цього правила.

Словом «тероризм» об’єднуються явища настільки різні, що само собою робить вироблення якихось «залізних правил» справою цілком безглуздою. Просто тому, що вони мали б сенс, якби людству протистояла єдина «армія терористів». Луцький терорист Максим Кривош з великими труднощами втискується в загальний ряд між Аль-Каїдою, ісламістським рухом ХАМАС і терористами «ЛДНР», які є маріонетками Кремля. В Ізраїлі досі тривають суперечки з приводу звільнення солдата Гілада Шаліта, за якого ХАМАС вимагав звільнити тисячу двадцять сім в’язнів, зокрема близько 400 терористів, на руках яких була кров громадян Ізраїлю. За даними опитувань близько трьох чвертей ізраїльтян підтримали таку «операцію» з терористами.

Максим Кривош — досить дивний терорист, що не заважає йому залишатися терористом і, звісно, не може служити йому виправданням. Його цілком абсурдні вимоги до найвищих посадових осіб, а також глав конфесій України виступити із заявами, що вони є терористами, були цілком закономірно залишені без уваги. А от вимога до Зеленського опублікувати звернення про фільм «Земляни» й рекомендувати його «дивитися всім», була виконана. Звернення Зеленського тривало 5 (п’ять) секунд і коштувало збереження життя 13 громадянам України. До речі, американський фільм «Земляни» дійсно вартий уваги і його дійсно варто подивитися всім. Щоправда, краще б це зробити не за наказом терориста.

У програмі Соловйова «Вечір» від 22.07.2020 автор програми й «експерти» продовжили потішатися з дій української влади в ситуації теракту в Луцьку, вже знаючи те, що ці дії привели до успішного й безкровного звільнення заручників. Російський «експерт» Коц і його колега з України дружно обурювалися тим, що Зеленський говорив з терористом Кривошем, а з ватажками «ДНР» і «ЛНР» говорити відмовляється. Усі вони старанно вдавали, що не розуміють безглуздості розмов з терористами, які є маріонетками Кремля, що, на відміну терориста Кривоша, не в змозі прийняти жодного самостійного рішення.

Характерно, що жоден з тих завсідників російських ток-шоу, які поливали брудом Україну за її «безпорадність» у протистоянні тероризму, не привітав заручників зі звільненням, а українську владу з успішним завершенням операції. У цьому дуже наочно проявилися відмінності між Україною та Росією. Вони сьогодні в головному: у ставленні до людини та її життя...

Газета: 
Новини партнерів