Песимізм не перемагав у жодному бої.
Двайт Ейзенгауер, американський військовий і державний діяч, генерал армії, 34-й Президент США

Тільки особисте й ніякого бізнесу

17 квітня, 2018 - 13:04

В ніч з 13 на 14 квітня, коли альянс США, Франції та Великобританії наважився завдати давно заслужених ударів по сирійському диктатору Асаду, в моєму телевізорі стали відбуватися дивні речі. По CNN International почали періодично показувати заставку, що чистою російською повідомляла, що  телеканал CNN International "зарегистирован Федеральным агентством связи", на екрані з’явилося попередження “16+” (?!), а замість повноцінної трансляції пішли довгі нерухомі заставки під музику та інколи - випуски новин плюс одні й ті самі фрагменти в записі; загальна якість зображення значно знизилася. Більше нічого: ні авторських аналітичних програм, ні дискусій. Канал, по суті, було майже повністю цензуровано.

А Deutche Welle взагалі пропав. Перетворився на напис “пошук сигналу”.

Мій провайдер – активний, давній і всюдисущий – “Воля”. Коли операторка в їхньому кол-центрі сказала мені на початку 2014-го, під час Майдану, що обидва канали ВВС зникли, бо самі британці відмовився мовити на Україну, я зробив вигляд, що повірив у це.

Цього разу я діяв допитливіше. Спочатку мені теж почали були казати, що, мовляв, показують те, що “звідти” їм передають, але після запитання, що в ефірі американського телеканалу робить заставка російського федерального агентства зв’язку, з усіма моїми співрозмовницями і співрозмовниками починалося раптом заїкання й часте вживання словосполучення “не знаю”. Аж поки від однієї офісної рабині не вдалося здобути зізнання, що “Воля” не передає західні й інші імпортні канали напряму, а ретранслює пакетом з супутника.

Зі звичайного такого російського супутника, додам від себе.

Отже, на 4-й рік війни з Росією один з наших найбільших телепровайдерів продовжує торгувати з агресором. І коли агресор вводить цензуру, вимикаючи невгодні телеканали, провайдер слухняно цю цензуру поширює на українську авдиторію. Яка взагалі-то заплатила, щоб дивитись CNN, Deutche Welle і ВВС. А коли авдиторія намагається щось дізнатися, їй брешуть і замилюють очі балачками про знижки, законослухняність тощо.

По суті, "Воля" - релікт пострадянського "капіталізму" 1990-2000-х, коли достатньо просто було купувати щось у Росії, а потім перепродавати тут (в даному випадку навіть НТВ й іншу гидоту, доки не заборонили). Не замислюючись про наслідки.

До чого це призвело, ми знаємо.

Свою угоду з ними я, звісно, розірвав. І закликаю зробити так само всіх, хто має справу з цими горе-підприємцями.

 

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments