Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Тим, хто іще не встиг прикрасити!

26 грудня, 2018 - 15:17

Чим більше ми інтегруємося у Європу, тим раніше торгові центри виставляють ялинки. І десь на ранок після чорної п’ятниці розпродажів у більшості магазинів з’являються різдвяні декорації. Хтось радіє новим фотозонам, хтось сперечається зі швидким західним світом, а ми лишимо явище це без коментарів. Натомість, услід за білими ведмедями Кока-Коли, спробуємо пригадати традиційні українські деталі цього щедрого на свята сезону для тих, хто іще починає прикрашати обійстя.

Якщо ви обираєте бути хорошими до природи та все ж хочете ялику – ринок запропонує багато варіантів – від плястикових дерев усіх форм і розмірів, до живих – посаджених у горщики або зроблених із гілочок – і пахнуть гарно, і екологічна совість – чиста. Не забуваймо за інші традиційні декорації, скажімо, дідух. Відомий з давніх язичницьких часів, він слугував символом добробуту та прадідівської пам’яті, проте легко увійшов до християнського циклу зимових свят. Дідуха робили зі снопу і вносили в хату напередодні Різдва, щоб по завершенню свят – спалити, скінчивши так і саму зиму. Ще один важливий різдвяний атрибут – зірка, пов'язаний з чудесним народженням Ісуса Христа та віфлеємською зорею. З фольгою і китицями, стрічками і кольоровим папером, вертепна зірка оберталася навколо осі і була однією з головних прикрас вертепу. Та чому була, сьогодні кожен справжній колядник вирушає до людей провіщати народження Христа тільки із зіркою в руках.

Взимку усі люблять визирати у вікно на хурделицю, цвіркотливих синичок чи дим із старих коминів. Та коли прикрасити вікна витинанками – сніжинками і дзвониками, оленями і ялинками - особлива магія паперових сюжетів наповнить і хату, і душу.

Якщо із далекого минулого повернутися у значно ближче, то ви пригадаєте десятки нехитрих декорацій з уроків трудового. Одна з таких мені особливо подобалася. Просто, перед тим як приступити до її виготовлення, треба було з’їсти добрий десяток цукерок, а все заради фольги. Фольгу з цукерок слід розрівняти і потім загорнути у неї горіхи, щоб потім вішати на ялинку. Що не кажіть, а процес навіть кращий за результат.

Шкарпетки на каміні чи мандарини під ялинкою, узвар чи Кока-кола, штучний сніг чи солом’яний дідух – головне то Дух Різдва, добро і любов, що наповнює наші серця і годі сперечатися за меню святкової вечері)

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments