Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Тиждень України в Будапешті

25 лютого, 2016 - 12:14

Об’єднаними зусиллями посольств України, Сполучених Штатів та Великобританії в Угорщині за сприяння Міністерства закордонних справ і торгівлі цієї країни в період 22-25 лютого тут проходить Тиждень України. Захід приурочений до другої річниці Революції Гідності, і до участі в ньому прилучилися численні дипломатичні місії, наукові і дослідницькі установи, навчальні заклади.

 Панельна дискусія Україна-Мінськ-Донбас пройшла в Інституті закордонних справ і торгівлі. Півтори сотні учасників включно з послами і високими місцевими дипломатами. Панелісти з України і Угорщини.

 В історичному, часів "Арт нуво" кінотеатрі "Пушкін" демонструвався документальний міжнародний фільм "Зима у вогні". Плакали.

За участю українського міністра пройшов експертний круглий стіл, на який завітали і колишні угорські міністри, і теперішні місцеві політологи. Справжньою родзинкою став дипломатичний обід за участю угорського держсекратаря з європейської інтеграції та політичного директора, запрошеного з Відня посла США в ОБСЄ та глав дипмісій Центрально-Східної Європи, Канади, США, північних країн, ФРН, Австрії та багатьох інших - справжня тобі конференція, коли відверто і фахово висловлювалися, їжа залишалася а напої не випивалися.

Чи почули угорці - і керівництво країни, і політичний цвіт, й інтелектуальне товариство, і ЗМІ, що війна на Сході України триває? І що це війна, а не "внутрішньо-громадянський конфлікт"? Що нові конвої з боєприпасами, пальним і найманцями далі прибувають на українську територію через розпанаханий кордон? Що в окупованому Криму татарам забороняють не лише молитися чи разом збиратися, але й татарами називатися не бажано? Що півострів зчорнів від беретів і гаубиць і винищувачів і ракетних установок і військових кораблів, які викидаються на сирійські береги і на сирійські міста, а від того мільйонні маси біженців підпирають кордони Угорщини і з півдня, і з заходу?

Чи знають про кривавий звязок між пострілами на Донбасі й іммігрантською панікою в Єропейському Союзі угорські поліцейські, які стоять перед розлюченими натовпами на хорватському та сербському кордоні? Чи знають про це їхні сімї, і взагалі всі платники податків в цій країні?

Дуже хотілося б, щоб знали.

Дуже хотілося б, щоб в інших країнах, де ставлять питання чи продовжувати санкції проти агресора, знали також.

 Дуже хотілося б, щоб подібні Тижні проходили не лише в Будапешті, а й в Празі, Варшаві, Берліні, Мадриді, Ризі, Софії, Афінах, Анкарі...

І в Києві.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments