Щоб зробити розумний вибір, треба перш за все знати, без чого можна обійтися.
Іммануїл Кант, німецький мислитель, антрополог, письменник, педагог, родоначальник класичної філософії

У щоденник про головне за тиждень 03.02–07.02

7 лютого, 2014 - 18:05

Внутрішня політика /Кримінал/:

3.02. – Відкрилося засідання Київської Міськради у вигнанні. Злі язики стверджували, що глава Міськради Галина Герега, практично розорена бойкотом мережі магазинів «Епіцентр», що належить їй, вимушена буде перейти на сторону народу й оголосити про створення Народної ради. Обійшлося – просто розпиляли бюджет.

3.02. – Лідери парламентської опозиції стверджують, що головна їхня мета – повернутися до Конституції 2004 року. Майдан вимагає повного перезавантаження й абсолютно нової Конституції? – Нічого, все нове – всього лише добре забуте старе, стверджують тритушки.

3.02. – Раптовим маневром націоналістична партія «Свобода» замість урядового центру Києва захопила на віддаленій околиці міста Деснянську районну адміністрацію. Гучний успіх затьмарює той факт, що новоутворену Троєщинську республіку пов'язує з революційним Києвом ні мало ні багато Московський міст.

4.02. – Відкрилася Верховна Рада. Питання про те, навіщо відкрилася, так і не було включене до Порядку денного.

4.02. – Справи Януковича йдуть угору: Юлія Тимошенко з тюремної камери лікарняної палати закликала однопартійців вийти з переговорів і не голосувати за Конституцію 2004 року. – Харківський в'язень – головний козир про чорний день у рукаві президента.

4.02. – Під час особистої зустрічі президент сказав Віталію Кличку, що прийняття змін до Конституції триватиме від місяця до півроку. Від багатомісячної безглуздої метушні між Майданом і президентом у Віталія вже збилося дихання, й зірки миготять перед очима. А зграя все цькує...

4.02. – Командувач внутрішніх військ закликав своїх підлеглих не приставати на пропозиції грошей; а міністр оборони прийняв від президента запропоноване підвищення зарплати на 20%;

4.02. - МВС шукає жінку в білому з косою, яка за повідомленням популярних таблоїдів особисто застрелила кількох опозиціонерів на Грушевського. Тепер цілком зрозуміло, що представники Церкви не просто намагалися розділяти своєю молитвою Беркут і мітингувальників, а й проводили сеанс екзорцизму. Добре було б продовжити його в МВС;

5.02. – Навіщось знову збиралася Верховна Рада. Знову так ніхто й не зрозумів навіщо.

5.02. – Вадим Колесніченко і, вторячи йому, Олександр Єфремов заявили, що, за їхніми відомостями, Майдан не уповноважував лідерів опозиції вести переговори з владою. Кого уповноважував? А ви ще не здогадалися, навіщо в неділю на трибуну Майдану виходив регіонал Віталій Грушевський?

5.02. – Кримські татари оголосили похід на Київ. Тривожно. Пригадався Менглі Гірей, 1482 рік. Утім є слабка надія, що в ясир заберуть одних регіоналів. Але в Криму їх і без того хоч греблю гати.

5.02. – Віталій Кличко висунув Януковичу ультиматум: або Конституція 2004 року, або вибори президента. Янукович вибрав президента – президента Росії Володимира Путіна – і збирається з ним зустрітися.

5.02. – Арсеній Яценюк в інтерв'ю Deutsche Welle оголосив, що він невідкладно готовий принести себе в жертву. На запропонований йому пістолет Арсеній Петрович тремтячим голосом пояснив, що йдеться не про його лоб, а про обіцяну йому посаду прем'єр-міністра. Велика жертва, велика!

5.02. – Президент своїм указом присвоїв в.о. прем'єра Сергію Арбузову всі повноваження повноцінного прем'єра й взагалі тепер не збирається виносити голосування щодо нового Кабміну в Раду. Сакральна жертва Яценюка не знадобилася. То що там було про лоб?

6.02. – Знову навіщось збиралася Верховна Рада. – Ідіть, працюйте краще в комітетах! – вигукнув спересердя розбуджений депутатським базіканням у залі спікер Володимир Рибак.

6.02. – Активістка Євромайдану, журналістка Тетяна Чорновіл була побита тому, що створила аварійну ситуацію, й жодного складу злочину в цьому побитті немає, заявили сьогодні в офісі генерального прокурора Пшонки. Ну що, Миколі Азарову, Віктору Януковичу й Віктору Пшонці приготуватися – ніякого складу злочину, суто за створення аварійної ситуації в країні.

6.02. – Ледве створивши увечері 5 лютого мобільну групу у боротьбі з підпалами автомобілів у Києві, вранці 6 січня в.о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко відрапортував про повне припинення підпалів. Недивно, адже склад мобільної групи МВС з організації підпалів цієї ночі був задіяний на погромах двох ресторанів і, частково, на пошуку паліїв. Так тримати, Віталя!

7.02. – Компартія України створила в Києві Антифашистський комітет. Як дань минулому в найближчий час лідерові «Свободи» буде запропоновано підписати «Пакт Симоненка-Тягнибока» про розділ Києва.

7.02. – Управління Державної охорони випустило секретний наказ, згідно з яким у місцях постійного й тимчасового перебування президента заборонено тримати тварин, мобільні телефони, аудіо- й відеозаписні пристрої. Телефони й інші записні пристрої зрозуміло, але тварини, цілком очевидно, до цього списку потрапили через здатність деяких птахів несвідомо повторювати за людиною звуки, окремі слова й пропозиції. Мимоволі згадується булгаковський «Абирвалг» – невже деградація зайшла так далеко?

7.02. – Віктор Янукович з величезним відривом програв би вибори всім без винятку можливим кандидатам на цю посаду, показують останні опитування. Єдиний спосіб виграти в президентській гонці – це відмінити гонку, зберігши свою посаду довічно.

Економіка:

3.02. – Міненерговугілля відстрочило введення норми про обов'язкове розбавлення бензину спиртом. Та в кого ж рука на таке підніметься! Із століття в століття наші предки бензин розбавляли не спиртом, а іншими продуктами природного походження!

4.02. – На тлі масових підпалів автомобілів автомайданівців у перший місяць 2014 року в Україні різко зросли продажі нових автомобілів. Це дало можливість Кабміну зробити оптимістичний прогноз зростання української економіки на 2014 рік. Пали ще, дорогий Кабміне!

5.02. – За підрахунками експертів Financial Times, валютні запаси України за три місяці скоротилися з 20 до 1,5–2 мільярдів, долар неабияк перевалив за 9, недобір доходів до бюджету за січень становив майже 20%, у Луганську тролейбуси ходять всього кілька годин на день… А літак Курченка який тиждень розривається між світовими столицями відмивання брудних капіталів, в надії прилаштувати 20 мільярдів, що відомо звідки взялися. – Авжеж, у всьому винен Майдан!

5.02. — Кабінет міністрів України висунуто на здобуття Нобелівської премії в галузі економіки за винахід нового способу забезпечити позитивне фінансове сальдо. Все виявилося на диво просто: досить узяти величезні зарубіжні кредити, і нічого з цих грошей не сплачувати за рахунками за імпорт енергоносіїв. Шкода, працює лише один місяць.

6.02. — Щоб я здох! — вигукнув спересердя керівник групи радників глави Національного банку Валерій Литвицький, коментуючи падіння курсу гривні. — Кулю в лоб, кулю в лоб, — котрий тиждень лунало ехо з Майдану неподалік.

6.02. — Україна не заплатила «Газпрому» за газ у січні 2014 року через те, що Захід України не сплачує за рахунками, заявив в. о. віце-прем’єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу Юрій Бойко. Через які саме регіони України «Нафтогаз» не заплатив 2,5 млрд доларів «Газпрому» 2013 року Юрій Бойко вирішив за краще промовчати.

6.02. — Бюджетом України на 2014 рік передбачено 3% зростання ВВП. Кравцям Володимира Володимировича Путіна, не чекаючи надходження запланованих бюджетом України коштів, вже доручено наростити його гардероб у талії на 3%.

7.02. — Згідно з Бюджетом України на

2014 рік Донецька область і цього року отримає найбільші дотації. Державні шахти оголосили про рекордні збитки. Однак, незважаючи на ці обставини, Донбас і далі продовжує годувати країну розповідями про те, як він годує всю країну.

Зовнішня політика:

3.02. — Співпраця між Китайською республікою та Україною не залежить від Євроінтеграції, спростував сьогодні твердження злих язиків посол Китаю Чжан Сі Юнь. Але грошей все одно не дав.

4.02. — Азаров, Арбузов та Клюєв мають австрійські паспорти — повідомили в Європі. У відповідь Микола Азаров негайно вилетів до Києва — кажуть, за своїм українським паспортом, з метою спростування;

5.02. — Азаров, Арбузов та Клюєв не є  громадянами Австрії, — з полегшенням для себе з’ясувало посольство Австрії в Україні. Почесне консульство Панами в Україні на разі  відмовчується…

5.02. — Єврокомісар Фюле закликав лідерів опозиції відмежуватися від захоплення  адміністративних будівель. Ті б із задоволенням, однак Олександр Данилюк вже декілька днів як у Лондоні — хай від нього Королева тепер відмежовується.

5.02. — Росія не тисне на Україну в питанні про асоціацію з ЄС, — пояснив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. — Росія не тисне, а душить — в разі чого санкціями. Ця невелика семантична різниця коштувала Україні вже двох з половиною місяців щонайглибшої політичної кризи.

6.02. — Росія скорочує фінансування власних програм в авіабудуванні на 30%. Про фінансування російсько-українських проектів, які  назвали в грудневих угодах між Росією та Україною пріоритетними, взагалі не йдеться. — Пробач, рідна, так вийшло…

6.02. — Помічник Державного секретаря США Вікторія Нуланд встигла зловити Віктора Януковича вже на валізах. — Та згоден я на все, — відповів він на її докори. — Тільки не тримайте! Тут вже посадку на рейс в Сочі оголосили! Сочі мудрованіші за Київ…

Чутки:

3.02. — З усіх конспірологічних теорій про те, хто влаштував Майдан, все більшої ваги набуває версія, що все було організовано заради політичної реанімації Володимира Михайловича Литвина. Відтак нічим окрім двомісячного Майдану і загрозою громадянської війни повернути його у Велику політику не вийшло б...

4.02. — Як стало відомо, в. о. міністра освіти Дмитра Табачника збираються відправити послом до Росії. Під час призначення його на таку  відповідальну посаду в українському МЗС звичайно ж врахували його багаторічний досвід представлення в Україні інтересів Росії.

5.02. — З чуток, в холодну грецьку ніч за афонськими старцями відбув особистий літак президента. — Як колись старіючий Чингісхан послав за мудрецем Чань-чунем, який нібито знав рецепт вічного життя. Великому ханові це допомогло як мертвому припарки… А може, то все вороги обмовляють..

5.02. — Стала відома справжня причина, що змусила Інну Богословську вийти з Партії регіонів. — Вона не витримала конкуренції з Олегом Царьовим і просто потрапила під скорочення.

6.02. — Високопоставлене джерело у ФСБ повідомляє, що після від’їзду до Лондона Олександра Данилюка, в порядку ротації кадрів на «святе місце порожнім не буває» знову заступає Дмитро Корчинський. СБУ в екстреному порядку закінчує оформлення документів щодо його реабілітації в українських судах.

7.02. — Головною темою на кухнях країни стали опубліковані напередодні записи телефонних розмов між помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд і послом США в Україні Джефом Пайєттом, а також генсекретарем Європейської служби зовнішньої діяльності Хельгою Шмідт і представником ЄС в Україні Яном Томбінським. Більшість коментаторів безглуздо хихикають, роблять розумне обличчя, проте реального компромату в записах, як не дивно, немає. У соціальних мережах все давно набагато жорсткіше.

Охорона здоров’я:

6.02. — Президент України Віктор Янукович почуває себе добре, заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. — Суспільство розбурхує, — продовжив він, — а Президент України Віктор Федорович Янукович почуває себе добре.

Новини спорту:

4.02. — 19 лютого кримські депутати попросять допомоги у Росії. Можливо, у відповідь, РФ розбере і перевезе до Криму кілька  олімпійських спортивних споруд з Сочі, з яким після закінчення ігор не знають що робити. Бобслейна траса в Ялті сильно б допомогла Кримській автономії;

5.02. — Меморіал Лобановського цього року відбудеться в Донецьку. Це як Кубок Кремля пройшов би на галявині перед Білим домом у Вашингтоні. Схоже, влада не розраховує, що протестувальники підуть з Грушевського до другої половини травня.

6.02. — Через штурм будівлі обласної держадміністрації на футбольний клуб «Буковина» образився його засекречений спонсор, повідомив особисто знайомий з таємничим анонімом голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв. Фанам «Буковини» на замітку — одного разу Папієву мало, — просить на біс.

7.02. — У п’ятницю — урочисте відкриття Зимових Олімпійських ігор. Україна завмерла в очікуванні, з чим повернеться президент Янукович з Сочі — з нагородою від Олімпійця, або з чорною міткою, затиснутою в кулаці. Українська політика цього року стала олімпійським видом спорту.

Рубрика: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments