Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Уся влада – загонам Путіна!

3 грудня, 2020 - 19:35
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

В інтернеті іноді можна натрапити на відеоролики руху «Загони Путіна», в яких група людей поважного віку висловлюється щодо різних тем зовнішньої і внутрішньої політики. Іноді «Загони Путіна» проводять акції.  Наприклад, вони забивали дошками вхід до штабу Олексія Навального в Краснодарі, називали COVID-19 вигадкою президента США і влаштовували «обряд обкурювання Росії» від інфекції.  Найбільше бабусі і дідусі з «Загонів Путіна» не люблять американців. У відповідь на американські санкції вони спалювали американські долари, а також айфони, закопували в землю прапор США разом із портретом Дональда Трампа, його дочки Іванки, портрети того ж Навального і чомусь засновника Telegram Павла Дурова.  Крім того, Павло Дуров був удостоєний і окремого поховання своєї фотографії, цього разу разом з емблемою свого дітища. При цьому шанувальники Володимира Путіна похилого віку урочисто проклинали Telegram і обіцяли одне одному ніколи ним не користуватися.

Останній свій відеоролик «Загони Путіна» присвятили виборам президента США.  «Ми категорично не згодні з виборами, що проходять в Америці», — непримиренно заявили вони, засудивши виборчу процедуру в США як «суцільне шоу-безлад, влаштоване на весь світ», «вакханалію і порушення усіх людських прав у країні». Відеоролик завершується зверненням до людства: «Ми, «Загони Путіна», категорично не визнаємо виборів в Америці і закликаємо всю світову спільноту не визнавати цих виборів. Слава Богу, що ми живемо в Росії, а не в Америці!» Кінець цитати.

Мешканці російських федеральних каналів долари не спалюють, а навпаки, любовно колекціонують, справно користуються айфонами та іншою продукцією американського виробництва, але їхня риторика стає дедалі більше схожою на заклинання «отрядников Путина». Якщо відключити відео, залишивши тільки звук, то в якихось фрагментах ток-шоу федеральних каналів можна замінити відеороликами «Загонів Путіна», і тільки невелика частина телеглядачів зможе виявити підміну.

У програмі «Вечір» Володимира Соловйова від 2.12.2020 «політолог» Олег Матвейчев справив вербальний обряд поховання Європи. «Європа перебуває в повному неадекваті!»  — діловито повідомив «політолог» Матвейчев і перейшов до конкретики. «У Брюсселі цьому страшному — я там раз на 3-4 роки буваю — взагалі неможливо перебувати! Париж уже на бомжатник повний перетворився! Люди в екстремальних злиднях живуть! У нас таких злиднів немає!  Економіка, культура, демографія — вся Європа перебуває в агонії, і русофобія — це ознака марення!»  — завершив свою промову на похоронах Європи «політолог» Матвейчев.

Тут навіть Соловйову, якому ця Європа вже точно не чужа, стало шкода стареньку, і він висловив припущення, що «Європа відродиться». Але «політолог» Матвейчев був непохитним. «Вона відродиться, тільки якщо ми її врятуємо!»  — категорично заявив «політолог» Матвейчев. І повідомив, що таке в історії вже було. Виявляється (і це «політолог» Матвейчев точно знає), «3 тисячі років на півночі Німеччини відбулася Перша світова війна».  І поки Соловйов та «експерти» в студії підбирали з підлоги щелепи, що впали, «політолог» оголосив, що в ході цієї Першої світової війни, яка, виявляється, відбулася не на початку минулого століття, а 3 тисячі років тому, «протослов’яни дали бій давнім германцям і здобули перемогу»...

У ці дні паралельно проходили два онлайн-саміти: міністрів закордонних справ країн НАТО і конференція глав ОДКБ.  В експертній доповіді «НАТО — 2030. Єдність у новій ері» Росія була названа головною загрозою для країн альянсу.  Лукашенко, виступаючи на саміті ОДКБ, лякав військами НАТО, готовими, за його словами, вторгнутися на територію Білорусі, яку він, Лукашенко, окупував і мучить уже майже 4 місяці.

Ольга Скабєєва, мабуть, наслухавшись на ніч Лукашенка, 2.12.2020 влетіла до студії «60 хвилин», витріщивши очі з криком: «У НАТО створюється військове угруповання для захоплення Західної Білорусі!» А ще Скабєєва поскаржилась «експертам» у студії на президента Молдови Санду, яка висловила невдоволення присутністю російських військ на території своєї країни, у Придністров’ї. І тут же звернулася до лідера ЛДПР із вимогою, щоб він її захистив і сказав, що робити. Ж. негайно набув поважного вигляду і дав установку: «Всьому світу, особливо Заходу треба сказати, що якщо будуть позиви, щоб ми звідкись пішли, ми туди прийдемо у подвоєному, потроєному варіанті!»

Тут Скабєєва не витримала і поділилася з Ж. ще однією своєю образою: «Ви бачили нового радника президента Молдови?! Він — негр!! Американець!!» У голосі Скабєєвої звучав непідробний жах. У цей момент на підтвердження слів Скабєєвої на екрані в студії показали цього страшного американського негра.  Ним, точніше, нею, виявилася симпатична темношкіра жінка на ім’я Карен Бонабі, яка, дійсно, була призначена радником, щоправда, не президента Молдови, а міністерства оборони цієї країни.

Але Ж. такі подробиці не цікавили, і він вирішив захистити Скабєєву від «негра», а заодно від президента Молдови Санду і НАТО. «Їм треба пояснити: ви кров’ю вмиєтесь! Не встигнете добігти до аеропорту Кишинева!  — кричав Ж., мабуть, звертаючись до двох жінок — президента Молдови Майї Санду і радника Міноборони Карен Бонабі. Після чого, вирішивши, що ці дві жінки достатньо налякані і більше не будуть лякати Скабєєву, почав наганяти жах на решту людства.

«Вони повинні були розпочати війну 22 червня 2016 року, але обрали не того президента, і у них зірвалося», — довірчим тоном повідомив Ж., розкриваючи росіянам очі на жахливий світ, у якому вони живуть. — «А тепер президент той, який потрібен. І 22 червня 2030 року вони почнуть війну.  А ми повинні розпочати війну 21 червня 2021 року! Все буде знищено!! Вся територія України, вся Європа буде знищена!!»

Тут важливо зазначити, що після літнього голосування на пеньках до Конституції РФ було внесено положення про те, що історія тепер під захистом держави. А тепер ще з’явився закон, за яким спотворення історії загрожує кримінальним строком. Тому громадянам Росії слід уважно стежити за висловлюваннями на історичні теми Путіна і мешканців телевізора, оскільки тільки вони знають, що було раніше, що станеться в майбутньому і що відбувається зараз.  Щоправда, є побажання якось упорядкувати справжнє історичне знання. Ось я, наприклад, збився з рахунку, яка за номером світова війна була, ну, та, 75-річчя перемоги в якій ми весь час відзначаємо? Мабуть, 3-тя, якщо враховувати ту, про яку знає «політолог» Матвейчев і яка була три тисячі років тому. Тепер про майбутнє. Четверта світова, про яку в телевізорі весь час говорять, не відбулася 2016-го з поважних причин, але відбудеться, за твердженням Ж., неминуче 2021-го. Але те ж саме джерело, тобто Ж., тут же оголосило, що «на Байдена чекає страшна хвороба, яку йому принесе його собака, облизавши його обличчя». В результаті чого Байден, за запевненнями Ж., невдовзі помре. Тобто якщо причина світової війни — обрання Байдена, а він от-от помре, значить, не буде ніякої світової війни у 2021-му, так? А тут ще співробітник «Коммерсанта» Олексій Наумов дав керівництву Росії слушну пораду, як «розвалити Євросоюз і НАТО за допомогою вакцини». Виявляється, нашу чарівну вакцину треба давати не всім підряд, а вибірково. Вони почнуть заздрити, всі пересваряться, й одразу розвалиться і Євросоюз, і НАТО, а значить, і воювати нам стане ні з ким. Одним словом, усе жахливо, але водночас усе прекрасно...

Мимоволі порівнюючи бабусь і дідусів із «Загонів Путіна» з депутатами й «експертами», що населяють федеральні телеканали, я дійшов висновку, що якщо поміняти їх місцями, то мало що зміниться, а якщо й зміниться, то, можливо, на краще. У «Загонах Путіна» є якась послідовність, на відміну від того абсурду і хаосу, який панує в телевізорі і в нинішньому керівництві країни.

Газета: 
Новини партнерів