Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Літня школа журналістики-2013

Літо у «Дні» — пора інтенсиву. В редакції вже десять років працює Літня школа журналістики, яка стала одним із улюблених проектів на «дереві розвитку» газети. «Я завжди відчувала потребу в інтелектуальній журналістиці. Вона має змінити пострадянський світ, перетворити його на український та європейський, — говорить головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Щоліта ми відкриваємо для нашої читацької аудиторії нову та цікаву українську молодь. За десять років існування школи у ній взяли участь близько 400 слухачів. Звісно, не всі працюють у газеті, але вони зміцнюють українську журналістику та громадянське суспільство. Частина випускників заявила про себе, започаткувавши ряд цікавих ініціатив (зокрема Дискусійний клуб ЛНУ ім. І. Франка), інші стали свіжими силами колективу «Дня». «Літня школа –  завжди робоча лабораторія для тих, хто хоче попрактикуватися у журналістиці з користю та самозбагаченням. Це час для інтелектуального росту і розставлених акцентів для небайдужих і вмотивованих, тих, хто прагне бачити журналістику в Україні абсолютно іншою», — зазначила аспірантка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка, випускниця Літньої школи 2010 та 2012 років Юліана Лавриш. До речі, Юліана буде координатором цьогорічної ХІ Літньої школи.

Зізнаємося, що цього року в редакції виникла внутрішня дискусія: чи варто продовжувати проект після десятирічного ювілею. Утім, отримавши шквал запитів від студентів з різних регіонів України, вирішили: продовжувати варто!

Отже, охочі пройти стажування у редакції «Дня» у рамках Літньої школи журналістики повинні:

- заповнити анкету учасника (нижче).

- написати есе на одну із запропонованих тем.

1.   Чого не вистачає українській журналістиці (на основі прочитання однієї з книжок: «Екстракт 150», «Екстракт+200», «Мої університети»)

2.   Як популяризувати теми історичного минулого: журналістські інструментарії, стратегія зацікавлення (на основі однієї з книжок: «Україна Incognita», «Ваші мертві вибрали мене…», «Дві Русі», «Війни і мир», «Чому він нас нищив?»)

3.   1025-річчя хрещення України-Русі як можливість консолідації українського суспільства (на основі однієї з книжок: «Сила м'якого знака», «Апокрифи Клари Ґудзик»)

4.   Феномен візуалізації у журналістиці: важливість фото і карикатури у творенні розумного простору (на основі аналізу світлин із фотоальбомів «Дня» і серії карикатур Анатолія Казанського)

5.   Що для вас українська мрія? Яким ви бачите ваш вклад у її здійснення? (На основі прочитання праць вибраного публіциста із серії «Бронебійна публіцистика».)

 До листа обов’язково потрібно додати:

- скановану копію квитанції про передплату друкованої чи електронної версій «Дня».

Ми розглянемо усі ваші заявки, але, якщо обставини будуть рівними, перевагу надаватимемо передплатникам.

Літня школа журналістики «Дня» триватиме з 1 липня по 1 серпня.

Ми пропонуємо учасникам школи насичену програму: крім роботи у режимі щоденної газети та виконання редакційних завдань, відбудуться зустрічі з яскравими постатями української політики, культури, інформаційного простору, майстер-класи кращих журналістів «Дня», а також ексклюзивна екскурсійна подорож. Приємний бонус від нашого постійного партнера — Національного педагогічного університетуімені М. П. Драгоманова: учасники матимуть можливість безкоштовно проживати в гуртожитку навчального закладу.

Заявки на участь можна подати до 25 червня (включно).

Телефон: (044) 303-96-79 (Інна Павлюк).

Чекаємо! Бажаємо успіхів!

Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: doc
Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: jpg
Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: jpg