Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Європейці сприймають українців як загрозу, - експерти

1 лютого, 2013 - 13:21
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Одним із факторів, що гальмують запровадження безвізового режиму України з ЄС є побоювання напливу українських мігрантів, вважають експерти.

Пересічний європеєць малює собі в уяві бідного, але активного та працьовитого українського мігранта, яикй може створити серйозну конкуренцію на ринку праці. Експерти припускають, що страх  Європи перед тим, що українці почнуть масово виїжджати в європейські країни, аби осісти там назавжди, не в останню чергу гальмує просування ідеї безвізового режиму ЄС з Україною.

"Є стереотипи. Нас сприймають як загрозу. Один італійський урядовець мене запевнив, що, наприклад, Італія радше буде проти безвізового режиму з Україною, бо вони вже мають клопоти, скасувавши візи балканським країнам, тому їм зайві проблеми не потрібні", -  наголошує викладач факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Калитчак. 

За даними різних соціологічних служб, від 56 до 90% молодих українців наразі дійсно готові хоч завтра емігрувати за кордон у пошуках кращої долі. Однак нова міграційна хвиля – це природна реакція на відкриття кордону, заспокоює керівник громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

"Цьому має передувати грамотна інформаційна кампанія, де б людям роз’яснювалося, що скасування віз не означає отримання автоматичного права на довготривале проживання чи роботу", - зазначила Сушко в інтерв’ю Deutsche Welle.

Вона переконана, що ці міфи мають розвінчувати українські урядовці, паралельно ведучи переговори з європейською стороною та поліпшуючи життя громадян всередині країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...