Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

В Англії знайшли рідкісне поховання воїна

1 лютого, 2020 - 22:57
Фото меча з поховання: Archaeology South-East / UCL

Команда британських археологів виявила поховання воїна віком близько 2 тис. років в англійському графстві Західний Сассекс. 

Про це повідомляє видання Techno.NV.

Вчені вказують, що «неймовірно рідкісна» знахідка датується пізнім залізним століттям або раннім римським періодом, тобто приблизно першим століттям нашої ери.

Відкриття було зроблене групою археологів з Університетського коледжу Лондона під час розкопок напередодні будівництва нових будинків у районі міста Чічестер.

Ніяких людських рештків виявлено не було, вони розклалися з часом через особливості ґрунту. Прямокутне темна пляма на землі - це все, що залишилося від дерев’яного ліжка або настилу, на якому був похований небіжчик.

На одному з коротких кінців цієї плями, прямо за її периметром, але в самій могилі, знаходилися чотири глиняних посудини з місцевої глини. Це предмети утилітарного типу, які використовувалися для виготовлення і зберігання продуктів в 1 столітті нашої ери. З протилежного боку могили знайшли металеві елементи, їх функції в даний час невідомі.

Уздовж довгої сторони плями знаходився залізний меч в піхвах, зроблених з органічного матеріалу (поки невпізнаного). Піхви були прикрашені кріпленням з мідного сплаву. Рентгенівські знімки меча показують, що кріплення було ретельно продуманою, деталізованою прикрасою, яке різко виділялося б при носінні.

Військові поховання цього періоду вкрай рідкісні в Сассексі, і тому їх культурне значення неясно.

Археолог Джим Стівенсон, який займається вивченням поховання після розкопок, сказав: «У цілому було багато дискусій про те, хто міг бути похований в традиції воїна. Чи справді він був воїном або просто похований з атрибутами одного з них? Предмети, виявлені в могилі, дозволяють припустити, що чоловік був важливою людиною».

Дослідження могили і її вмісту тривають.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ