Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Уряд Франції проведе пенсійну реформу без голосування в парламенті

1 березня, 2020 - 09:52
Фото: Reuters

Уряд Франції заявив в суботу, що просуватиме непопулярну пенсійну реформу президента Еммануеля Макрона без голосування в парламенті після того, як опозиція внесла понад 40 000 поправок до законопроекту.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Euronews.

Прем'єр-міністр Едуар Філіп назвав це вивертом для блокування документа і заявив, що вдасться до статті 49.3 конституції Франції від 1958 року, яка дозволяє уникнути цього.

"Отримавши 29 лютого дозвіл Ради міністрів, я вирішив покласти на уряд відповідальність за проведення законопроекту, що встановлює єдину універсальну пенсійну систему. Але не для того, щоб покласти край будь-яких дебатів, а щоб покласти край цьому етапу дебатів", - сказав Філіп.

Реформа, покликана стати найбільшим переглядом французької пенсійної системи з часів Другої світової війни, викликала хвилю вуличних протестів та страйків, в тому числі і в державному секторі. Поступки влади, які виключили з проекту реформи пункт про підвищення пенсійного віку, не задовольнили протестуючих.

Заява Філіпа застало законодавців зненацька і викликала бурхливе невдоволення лівої опозиції, яка заявила, що подасть позов проти уряду.

Нагадаємо, уряд Франції схвалив проєкт пенсійної реформи на тлі чергових протестів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ